Dzieci, które skończyły już osiemnaście miesięcy, najczęściej potrafią już dość dobrze się poruszać i chętnie korzystają z zabawek oraz pojazdów, umożliwiających im szybsze przemieszczanie się. To dobry moment na zakup hulajnogi.

Jak wygląda trójkołowa hulajnoga?

hulajnogi trójkołoweRuch dla dzieci jest niezbędny do właściwego rozwoju fizycznego i psychicznego. Mają one w sobie mnóstwo energii, którą trzeba mądrze rozładowywać każdego dnia, a nie ma nic lepszego niż sport. Jeszcze przed ukończeniem przez dziecko drugiego roku życia, można poszukać w sklepach dobre hulajnogi trójkołowe, które będą dla malucha świetną atrakcją. Dla małych dzieci, hulajnoga musi mieć trzy koła, czyli jedno z przodu i dwa z tyłu, aby maluchy mogły się na niej czuć stabilnie. Szeroki podest pozwala na ułożenie całej stopy, przez co dziecko będzie się czuło pewnie podczas jazdy. Najlepsze są modele wykonane z lekkiego aluminium i wytrzymałego tworzywa sztucznego, ponieważ ważą zaledwie dwa kilogramy. Mają gumowe koła, a nawet posiadają absorbery pochłaniające wstrząsy podczas jazdy. Na tylnym kole znajduje się nożny hamulec, więc dziecko w każdej chwili będzie się mogło zatrzymać bez większego kłopotu. Dużą zaletą trójkołowych hulajnóg jest kierownica z funkcją regulacji wysokości, gdyż będzie ona rosła razem z dzieckiem. Hulajnogi są dostępne w wielu modelach przeznaczonych dla chłopców i dziewczynek, więc z pewnością każde dziecko znajdzie idealną dla siebie. Nowoczesne modele posiadają posiadają nawet świecące kółka.

Tego typu pojazd może być alternatywą dla roweru, który posiada niemalże każde dziecko. Hulajnoga nie zabiera wiele miejsca, jest lekka, więc maluch może jej używać wszędzie, gdzie tylko powierzchnia jest równa. Za średniej klasy pojazd, trzeba zapłacić około 100 zł.

Kategorie: Zabawki