W każdej firmie powinna być dostępna odzież robocza. Zwłaszcza w zakładach, w których wykorzystuje się substancje ciekłe i chemię lub w serwisach samochodowych. Takie ubrania powinny być trwałe, nieprzemakalne oraz mieć spełniać wymogi zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Gdzie kupić ubrania robocze?

odzież robocza bhpKiedy idziemy pierwszy dzień do nowej pracy, powinniśmy otrzymać ubrania robocze. Oczywiście dotyczy to pracy, która jest niebezpieczna, na przykład na wysokościach lub gdy pracujemy przy produkcji albo przy ciężkich elementach. W innych sytuacjach, na przykład w pracy w biurze, ubranie robocze nie jest nam potrzebne. Jeśli pracujemy na wysokościach niezbędny będzie kask. Kaski dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Każdy kolor kasku oznacza co innego, na przykład białe kaski noszą kierownicy a niebieskie pracownicy. Jeśli pracujemy przy ciężkich elementach konieczne jest noszenie butów z usztywnionymi czubkami. Dzięki temu, gdy spadnie nam ciężki element, nie zmiażdży nam stopy. Oprócz tego dostępna jest odzież robocza bhp na różne pory roku. Można zakupić ogrodniczki lub zwykłe spodnie robocze, koszulki, bluzy, katany, kurtki zimowe lub przeciwdeszczowe, czapki, rękawiczki i tym podobne. Aby wyróżnić swoją firmę można zamówić na każdej rzeczy logo. Wtedy, podczas wyjazdu czy delegacji będzie wiadomo jaka firma przyjechała. Oprócz tego dostępne są również pasy bezpieczeństwa do pracy na wysokościach. Ubrania robocze można kupić w specjalnych sklepie z taką odzieżą.

Aby zamówić ubrania robocze z logo można umówić się na spotkanie z przedstawicielem danej firmy i złożyć zamówienie indywidualnie. Warto wspomnieć, że każdy pracownik powinien mieć co najmniej dwie sztuki koszulek, ponieważ druga koszulka przyda się, kiedy pierwsza będzie w praniu.