W sklepach z dekoracjami wnętrz pojawia się coraz więcej ciekawych i alternatywnych kompozycji ściennych. Ładnie prezentują się w szczególności trójwymiarowe szablony przedstawiające grafiki, napisy lub elementy abstrakcyjne. Popularność zyskały czarne lub srebrne napisy, ozdoby 3D, a nawet reprodukcje znanych dział malarskich.

Trójwymiarowe kompozycje ścienne do wnętrz

dekoracje ścienne 3dModne i nowoczesne wnętrza wymagają koniecznie zastosowania dekoracji ściennych. Wśród nich popularność zyskują bardzo oryginalne kompozycje trójwymiarowe. Są to zwykle szablony metalowe, drewniane lub plastikowe. Najczęściej są jednobarwne, gdyż ładnie kontrastują z kolorem ściany. Współczesne dekoracje ścienne 3d łączą w sobie cechy malarstwa i rzeźby. Jednak koszt wykonania i zakupu takiej nowoczesnej kompozycji jest znacznie niższy niż kupno działa sztuki. Zatem jest to kompromis między malarstwem, rzeźbą, a dekoracją. Najlepiej wyglądają takie trójwymiarowe kompozycje ścienne w salonie, w centralnym miejscu. Dobrze sprawdzają się w sypialni oraz pokoju dziecięcym. Duża liczba wzorów sprawia, że z łatwością można dopasować ozdoby 3d do stylu wnętrza. Pasują do minimalistycznych, loftowych mieszkań i apartamentów. Dekoratorzy wnętrz polecają trójwymiarowe, ażurowe dekoracje jako alternatywę dla kosztownych dzieł sztuki. Estetycznie wykonane ozdoby w 3d można łatwo dopasować także do wnętrz użytkowych, np. biur, sklepów czy restauracji.

Wybory dekoracji ściennych nie należą do prostych. W sklepach jest duży wybór rzeźb, obrazów i reprodukcji. Na tym tle ciekawie prezentują się trójwymiarowe kompozycje abstrakcyjne, napisy lub kształty 3d. Każda taka kompozycja ma indywidualny charakter i można ją dopasować do dowolnego wystroju mieszkania, apartamentu lub biura.