Można powiedzieć, że w XXI wieku, niemal całkowicie zrezygnowaliśmy z produkcji ręcznej, na rzecz produkcji maszynowej. Wykorzystanie nowoczesnych maszyn produkcyjnych, znacznie zwiększa wydajność oraz tempo pracy zakładów przemysłowych. Pozwala także na zmniejszenie kosztów produkcji, poprzez zminimalizowanie personelu.

Zalety pras krawędziowych

regulowane prasy krawędzioweNajlepszym przykładem, który zrewolucjonizował przemysł ciężki, są urządzenia CNC. Dzięki nim obróbka drewna i metalu stała się o wiele prostsza i szybsza, niż jeszcze trzydzieści lat temu. Wiele zakładów przemysłowych, rezygnuje ze spawarek, na rzecz używania giętarek CNC, gdzie jest to tylko możliwe. Przedmioty, wykonane przy pomocy giętarki, są o wiele bardziej wytrzymałe, niż te, które zostały zespawane. Jednak giętarka, giętarce nierówna. Najnowsze regulowane prasy krawędziowe oferują o wiele lepszą jakość wykonania produktów, a także łatwość obsługi i niezawodność. Regulowane ramiona podtrzymujące gięty materiał, pozwalają na większą swobodę w dobieraniu materiałów do produkcji, a także pozwalają na lepsze umocowanie giętego materiału. Nowoczesne prasy krawędziowe są produkowane z materiałów lepszej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Dzieje się tak za sprawą wprowadzania nowych usprawnień w procesach technologicznych, żeby spełnić wytyczne stawiane przez normy Unii Europejskiej, oraz laboratoria wystawiające certyfikaty. Prasy krawędziowe są także wyposażone w automatyczny system smarowania, oraz automatyczny system podgrzewania i chłodzenia substancji smarnych układów hydraulicznych. Dzięki tej funkcji, możemy mieć pewność, że systemy hydrauliczne będą pracować bezawaryjnie i sprawnie w długich okresach czasowych. Obsługa prasy jest dosyć prosta i intuicyjna, każdy pracownik nauczy się jej już po kilku dniach szkolenia. Dotykowy interfejs w nowoczesnej prasie krawędziowej jest zaprojektowany w sposób przyjazny dla użytkownika końcowego.

Co więcej, możemy zaprogramować maszynę tak, że będzie ona automatycznie zapodawać materiał i zmieniać narzędzia, więc jedynym zadaniem naszego pracownika będzie włączenie maszyny i nadzór jej pracy. Tak prosta obsługa sprawia, że maszyna jest w pełni bezpieczna i ryzyko wystąpienia wypadku przy pracy spada niemal do zera.