Jak wszyscy wiemy, odświeżacze powietrza w domu, które będą nie tylko maskować nieprzyjemne zapachy, ale i pozostawiać po sobie przyjemny i charakterystyczny zapach, to podstawa. Jednak, jak wielu pewnie wie, przeciętne odświeżacze w sprayu nie są zbyt przyjazne dla naszego środowiska, dlatego coraz częściej na rynku możemy spotkać bardziej ekologiczne odświeżacze. Nie tylko pachną one pięknie, ale również są naturalne. Możemy taki odświeżacz zakupić, a nawet zrobić samodzielnie w domu.

Zalety ekologicznych odświeżaczy powietrza

ekologiczne odświeżacze powietrzaNiektórzy uwielbiają jak w ich domach pięknie i przyjemnie pachnie. Zimą i jesienią wybieramy słodkie i otulające zapachy, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia czy z przytulnymi wieczorami spędzanymi pod kocem, z książki i kubkiem gorącej czekolady. Na lato i wiosnę preferujemy oczywiście bardziej wyraziste, kwiatowe zapachy, które dodają nam energii. Niektórzy inwestują w świece zapachowe i woski, inne natomiast z zapałem kupują odświeżacze powietrza. Obecnie na rynku można zakupić normalne lub też te ekologiczne odświeżacze powietrza. Czym się od siebie różnią, i na który warto się zdecydować? Oczywiście współcześnie walczymy o dobro naszej planety, dlatego odpowiedź na to pytanie jest jasna. Z wielu powodów, nie tylko ściśle ekologicznych, warto zdecydować się na zakup ekologicznego wariantu odświeżacza. Jak łatwo się domyślić, tego rodzaju ekologiczny produkt będzie naturalny nie tylko pod względem składu produktu, lecz także biorąc pod uwagę opakowanie. Zwykłe odświeżaczy znajdują się najczęściej w pojemnikach z aerozolem, które nie są zbyt przyjazne środowisku. Naturalne odświeżaczu znajdują się zazwyczaj w pojemnikach w sprayu, najlepiej wybierać te w szkle, a nie w plastiku. Jeśli chodzi o sam skład takich produktów, nie znajdziemy w nich żadnych syntetycznie wytworzonych zapachów, a same naturalne składniki, np. olejki eteryczne.

Jeśli nie chcemy natomiast kupować w ogóle produktów, jakimi są odświeżacze powietrza, możemy przygotować taki samemu w domu. W Internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na samodzielne przygotowanie tego rodzaju produktów. Do ich wykonania nie potrzebujemy zwykle wielu produktów. Najważniejsze składniki to zazwyczaj olejki eteryczne, często spotykamy również wanilię i zioła.