Gips jest materiałem, który od lat gości w naszych domach jako element wystroju. Oprawy gipsowe są z kolei elementem, który stanowi ogromne odkrycie w świecie designerów ostatnich lat. Gips w połączeniu z oświetleniem daje niesamowity efekt wizualny. Sprawdzi się doskonale we właściwie każdym pomieszczeniu, począwszy od salon, skończywszy na łazience. Z tego rozwiązania korzystają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale także hoteli czy wnętrz użyteczności publicznej.

Oprawy gipsowe – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

oprawa gipsowaGips jest materiałem, który idealnie wpasuje się do wystroju każdej przestrzeni. Można go wielokrotnie przemalowywać, bez utraty na jego jakości. Tak więc oprawa gipsowa może służyć nam przez wiele lat, nie generując dodatkowych kosztów. Poniesiemy je jedynie w momencie wykonywania aranżacji oraz podczas przeprowadzania remontu i odświeżania powierzchni oprawy farbą. Jeżeli planujemy oprawę gipsową na suficie, należy pamiętać, że powinna ona zostać wykonana jeszcze przed położeniem tynków. Dzięki temu wierzchnia warstwa doskonale wpasuje się w sufit. Szczególną popularnością cieszą się oprawy wykonane z białego gipsu. Sprawdzają się doskonale w przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Jak wiemy bowiem biel ostatnimi czasy powraca do łask i króluje w naszych wnętrzach. Gips zapewnia nam możliwość wykonania powierzchni względem własnego stylu oraz upodobań. Powierzchnia oprawy może zatem pozostać idealnie gładka bądź posiadać liczne zdobienia. Te z kolei idealnie wpasują się we wspomniane wyżej nowoczesne wnętrza, jak i te bardziej klasyczne, gdzie stanowić będą element ozdobny. Wśród dostępnych na rynku opraw gipsowych wyróżniamy wiele możliwości, jednak do najpopularniejszych z pewnością należą oprawy stropowe. Pozwalają one na skuteczne oraz klimatyczne oświetlenie w każdym pomieszczeniu.

Oprócz opraw stropowych dostępne są również oprawy ścienne, które są doskonałym źródłem światła bocznego w pomieszczeniach. Ich cechą charakterystyczną jest najczęściej nietypowy kąt padania światła oraz kształt. Jako, że sprawdzą się doskonale we właściwie każdym pomieszczeniu, zarówno tym w domu, jak i biurze  z jego pomocą jesteśmy w stanie stworzyć doskonale, niebanalne aranżacje w pomieszczeniach zamkniętych oraz w korytarzach.