Konopie siewne zyskują od kilku lat na popularności. Wielu użytkowników przekonało się już o zbawiennym wpływie tej znanej od lat rośliny na nasz organizm. Konopie, znane wcześniej tylko jako psychoaktywna substancja odurzająca, obecnie przyczyniają się do poprawy jakości życia w wielu dolegliwościach.

Susz z konopi i jak go używać

susz konopnyKonopie swoją złą niegdyś sławę zawdzięczają popularnej marihuanie, która dzięki dużej zawartości THC jest substancją psychoaktywną. Jednak konopie siewne to odmiany o znikomej zawartości tego składnika. Bogate są natomiast w dobroczynną substancję CBD. Nie jest ona psychoaktywna, nie odurza, nie wywołuje halucynacji. Działa natomiast pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie w przypadku wielu dolegliwości. Susz konopny doskonale sprawdzi się w problemach z bezsennością. Regularnie zażywany pozwoli wyciszyć się przed spaniem. Zawarta w konopi substancja aktywna CBD dobrze radzi sobie w regulacji hormonalnej naszego organizmu, a także w problemach z apetytem. Wykorzystywana jest także w trakcie leczenia epilepsji, lęków, depresji. Konopie wykorzystywane są również we wspomaganiu leczenia uzależnień alkoholowych czy narkotykowych. Mogą także stanowić wsparcie podczas rzucania palenia. W jakiej formie najlepiej używać konopi siewnej? Wszystko zależy od nas samych. Na rynku dostępnych jest wiele produktów konopnych, legalnych, do codziennego użytku. Jest to m.in. susz konopny do waporyzacji, pasty konopne, nasiona konopne i zioła do parzenia, oleje o różnym stężeniu CBD. Konopie wykorzystywane są także w wielu kosmetykach. Pomocne bywają podczas leczenia AZS. Łagodzą zmiany skórne, oraz nawilżają nadmiernie wysuszoną skórę. Jak używać konkretnych preparatów? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Przykładowo w stosowaniu olejku warto zacząć od najmniejszej dawki i ewentualnie zwiększać ją wedle potrzeby. Olej można zażywać w czystej postaci lub też dodawać do potraw. W przypadku suszu najlepiej postawić na waporyzację. Jest ona znacznie zdrowsza od tradycyjnego palenia.

Dobroczynny wpływ konopi na nasz organizm poznawany jest z roku na rok coraz lepiej. Wciąż prowadzone są kolejne badania, które mają za zadanie potwierdzić wpływ tej rośliny na wiele znanych dolegliwości. Jedno jest pewne: z całą pewnością nam nie zaszkodzi, ani też nie uzależni. Warto zatem czerpać z tego, co oferuje nam natura.