Jednym z bardziej dokuczliwych gryzoni, jakie znajdują się w ogródku, są krety. To właśnie one są nie tylko szkodnikami estetyki i porządku, ale również niszczą plony i wyjaławiają glebę, jaka znajduje się za nimi. Dlatego właśnie powinno się wykonywać wszelkie czynności zapobiegawcze jego rozmnażaniu się i gromadzeniu w danej ziemi. Dlatego tez najlepiej jest wezwać do tego profesjonalistów.

Jak zwalcza się krety?

zwalczanie kretów warszawaJednym z głównych zadań, jakie są wykonywane przez firmy prowadzące deratyzację lub inne czynności porządkowe, powinny przede wszystkim zabrać się za kreta metodą mechaniczną. Polega ona na wypędzeniu kreta ze swojego miejsca i przewożenie go do zupełnie innych miejsc. To bardzo humanitarna i skuteczna metoda. Warto jednak pamiętać, że jeśli wywiezie się go niedostatecznie daleko, to może wrócić. Jeśli chce się zacząć zwalczanie kretów Warszawa, jest miastem, gdzie można znaleźć odpowiednich fachowców i specjalistów z zakresu deratyzacji i zwalczania wszelkich gryzoni. Warto jednak sprawdzić, czy posiadają oni odpowiednie doświadczenie i profesjonalny sprzęt, który pozwoli na zapewnienie szczurom lub kretom biletu w jedną stronę. Zwłaszcza że nie tylko żywią się one warzywami znajdującymi się w ziemi, ale również dżdżownicami, które normalnie tę ziemię użyźniają. Ich brak mocno przejawia się w strukturze ziemi i sprawia, że stają się one nie tylko nieżyzne, ale również, że trudno jest na przykład je nawodnić lub dostarczyć potrzebnych składników mineralnych.

Każdy człowiek posiadający ogródek, nie tylko chce, by obrodziło w nim, ale również, by plony trafiały do domu w całości. Jeśli są podgryzane przez najróżniejsze szkodniki, trudno przewidzieć, co może stać się innym roślinom oraz jak doprowadzić od tego, by plony nie zostały całkowicie zniszczone.