Jeszcze do niedawna żyłem w przekonaniu, że dieta mojego psa jest jak najbardziej odpowiednia. Niestety, kiedy mój psiak zaczął nieco chorować, na wizycie u weterynarza dowiedziałem się dopiero jakie błędy popełniłem względem żywienia mojego czworonoga oraz jak je naprawić. Nie sądziłem, że zmiana diety może mieć aż tak pozytywny wpływ na psa.

Najlepszej jakości mięsa dla psów

mięso dla psaTak, jak większość osób karmiłem mojego psa albo gotowymi karmami ze sklepów, albo specjalnymi batonami. Nie miałem wówczas pojęcia, że jest to nieodpowiedni sposób żywienia, ale o tym dowiedziałem się dopiero, kiedy mój pies zaczął mieć problemy z jelitami, a ja udałem się z nim do weterynarza. Wtedy też dowiedziałem się jak wielki wpływ na zdrowie psa ma sposób jego żywienia. Okazało się bowiem, że najlepszym z możliwych sposobów jest jednocześnie ten najprostszy, czyli żywienie psa składnikami mięsnymi. Według weterynarza karmy dostępne w sklepach osiedlowych najczęściej posiadają w swoim składzie więcej składników roślinnych, aniżeli tych mięsnych podczas, gdy powinno być zupełnie na odwrót. Dowiedziałem się jak wprowadzić odpowiednio nową dietę i jeszcze tego samego dnia zamówiłem w internecie mięso dla psa, a także kości oraz żwacze. Okazało się, że w internecie jest mnóstwo sklepów umożliwiających nam zakupienie najlepszej jakości mięsa dla naszych czworonogów. Korzystając z okazji zdecydowałem się również dokupić mieszankę witamin, aby jeszcze bardziej wzbogacić nową dietę mojego psa, a także niewielką ilość warzyw i owoców, które nie szkodzą naszym pupilom, a dodatkowo urozmaicają ich dietę. Po wprowadzeniu nowej diety oczywiście metodą małych kroków szybko zauważyłem pierwsze różnice w zachowaniu mojego psa, ale również i w jego wyglądzie.

Mój pies od paru miesięcy jest na nowej diecie, a ja już widzę naprawdę sporą różnicę. Nabrał on masy mięśniowej, a stan jego sierści znacząco się poprawił ponieważ teraz jest piękna, lśniąca i nie wypada tak mocno, jak miało to miejsce przed zmianą żywienia. Co więcej zauważyłem także, że moja ukochana psina jest mniej osowiała i bardziej skłonna do zabawy, a także do coraz dłuższego spacerowania. Mój psiak zmienił się nie do poznania, a ja bardzo się z tego cieszę wiedząc, że zapewniłem mu teraz wszystko, co najlepsze.