Poszukując optymalnego rozwiązania w czasie przeróbki lamp, możliwe jest zastosowanie ringów do reflektorów. Pozwalają one na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu wizualnego, który wyróżnia pojazdy z tą formą oświetlenia. W jaki sposób działają ringi do reflektorów oraz czy warto się decydować na ich montaż?

Korzystamy z ringów do reflektorów

bmw e46 ringi do reflektorówRingi są oryginalnie stosowane w samochodach marki BMW i wyglądają one jak ładne świecące obręcze. Widoczny w tym przypadku jest jedynie niewielki fragment całej konstrukcji. Barwa oraz jasność takich ringów uzależniona jest od stosowanego źródła światła, tak więc od żarówki, bądź silnego oraz chłodzonego światła LED. Jeżeli interesuje nas bmw e46 ringi do reflektorów możemy zamówić w dobrej cenie. Samo źródło światła jest oddalone od ringu, znajduje się w tylnej części lampy i jest transportowane do samego ringu światłowodem. Osoby decydujące się na taki produkt oczekują, że pi przekręceniu kluczyka w pozycję I oraz II ringi będą świeciły, natomiast zgasną po włączeniu świateł postojowych oraz świateł mijania. Takie ringi działają i są zainstalowane zgodnie z kodeksem drogowym. Wielu właścicieli samochodów w sposób błędny podłącza ringi w miejsce światła pozycyjnego. W przypadku kontroli może to skutkować odebraniem dowodu rejestracyjnego, gdyż ringi zamiast światła pozycyjnego oznaczają, że jeździ się na światłach pozycyjnych. W praktyce prawidłowy montaż polega na tym, iż ringi zainstalowane w miejsce światła pozycyjnego nie będą się włączały samoczynnie oraz nie będą gasły czy zmniejszały swojej mocy wraz z włączeniem światła mijania. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów ringów, które różnią się zarówno ceną, widocznością, jednolitością światła, ilością kolorów, jak i poziomem awaryjności. Dostępne są także modele o różnych wymiarach, przez co możliwe jest ich dobranie w zależności od indywidualnych potrzeb nabywców.

Podsumowując, ringi montowane w samochodach powinny być odpowiednio dobrane. Konieczne jest zadbanie o to, aby zapalały się oraz gasiły w odpowiednim momencie, aby nie stwarzały zagrożenia na drodze i nie były przyczyną mandatów, które będzie mogła na nas nałożyć policja. Dodatkowo możemy wybierać modele ringów o różnych parametrach, co umożliwi nam wybranie najbardziej efektywnych modeli.