Nowoczesne budownictwo opiera się na specjalistycznym sprzęcie, bez którego nie byłaby możliwa realizacja złożonych i coraz ambitniejszych projektów. Place budowy pełne są maszyn, urządzeń i akcesoriów zapewniających terminowe wykonanie prac. Jednymi z akcesoriów, których brak na budowie uniemożliwiłby wszelkie prace są systemy szalunkowe. Współczesne budownictwo opiera się na konstrukcjach betonowych, których wylanie wymaga oszalowania.

Ekonomiczne sposoby pozyskania systemów szalunkowych

niedrogi wynajem szalunkówWiększość obiektów powstaje z betonu dającego się formować dzięki zastosowaniu systemów szalunkowych. Nowoczesne ich wersje to odeskowania modułowe dające się dowolnie zestawiać, zgodnie z założeniami projektowymi. Stosując oferowane obecnie, łatwe w montażu szalunki w bardzo szybki sposób można wylać fundamenty, stropy i ściany. Pewne rodzaje szalunków wykorzystuje się do zabezpieczenia wykopów przed obsuwaniem mas gruntu. Sposobem na ekonomiczne pozyskanie odpowiednio dobranych odeskowań jest niedrogi wynajem szalunków. Jest to najlepsza opcja, nie wymagająca dużych nakładów finansowych, które przedsiębiorstwo budowlane musiałoby ponieść w przypadku zakupu szalunków. Zakup na własność systemów szalunkowych jest metodą niedorzeczną gdyż każdy realizowany projekt jest inny i wymaga innego zestawu elementów. Producenci szalunków rozumiejąc ten problem sami wyszli z propozycją wypożyczania odeskowań. Mogą z tej oferty korzystać zarówno profesjonalne firmy oraz klienci indywidualni. Wynajmujący systemy szalunkowe może liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze najbardziej odpowiednich szalunków i co najważniejsze oferta dopasowana jest to zasobności portfela. Kolejna zaleta takiej transakcji to dostawa systemów szalunkowych na plac budowy i ich rozłożenie. Wszystkie te czynności leżą po stronie podmiotu prowadzącego wypożyczalnię szalunków. Obie strony osiągają zyski z przeprowadzonej transakcji.

Znamiennym jest fakt, że w kraju działa bardzo duża liczba wypożyczalni prowadzonych zarówno przez producentów jak i przez firmy zajmujące się jedynie wypożyczaniem szalunków. Jest to ogromna zaleta ponieważ bez względu na miejsce realizacji projektów budowlanych zawsze znajdzie się w pobliżu jedna z solidnych wypożyczalni oferujących dobre systemy szalunkowe.