Niektórzy z na marzą o własnej, chociażby bardzo małej przestrzeni, która znajdowałaby się z dala od szarych blokowisk znajdujących się w większych miastach. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem będzie domek letniskowy, ale mobilny. Chętnych jest wiele, jednak to, co ich najbardziej interesuje to kwestie prawne związane z instalowaniem takich domków, czy ich trzymaniem na ulicy.

Więcej o mobilnych domkach letniskowych

domek letniskowy mobilnyJeśli interesuje nas kwestia prawna, szczególnie dotycząca mobilnych domków letniskowych na kółkach, poniżej znajduje się kilka tego typu ciekawostek. Domki na kółkach to w Polsce obecnie najbardziej popularny typ, jeśli chodzi o tego typu domki letniskowe, dlatego to na kwestiach prawnych ich dotyczących się skupimy. Najbardziej interesująca jest kwestia parkowania takich mobilnych domków. Czy możemy je zaparkować na ulicy przed naszym domu, gdy na przykład pakujemy się na wakacje? Odpowiedź oczywiście brzmi: tak. Możemy taki domek  parkować w takim miejscu nawet kilka dni. Jednak zadbajmy o to, by stał on przed naszą posesją i w żaden sposób nie wadził sąsiadom, bo możemy dostać mandat. Co natomiast z oficjalnymi parkingami? Domek letniskowy mobilny możemy parkować na takim parkingu, na przykład zmierzając na wakacje, ale tylko jeśli jest do niego załączony samochód ciągnący ten domek. Pamiętajmy, że nie możemy zostawić na parkingu domku, nawet na chwilę.

Oczywiście kwestii prawnych dotyczących takich pojazdów, jak domek letniskowy, jest dużo więcej. Zanim zdecydujemy się na jego zakup, warto zapoznać się z wszelkimi takimi kwestiami, by nie spotkała nas żadna przykra niespodzianka. Mimo to, tego rodzaju rozwiązanie do naprawdę świetna opcja, szczególnie na lato, gdy nie chcemy siedzieć w domu, ani płacić za hotele.

Kategorie: Dom i remont