Myślę, że większość z nas widziała przepiękne zdjęcia wnętrz, w których zamontowane są nie tylko tradycyjne okna, ale również okna dachowe. Doskonale uzupełniają one stylistykę wnętrza, a także pozwalają nam na podziwianie bezchmurnego nieba, czy też migoczących gwiazd. Jeśli chodzi o sam montaż takiego okna to nie jest on skomplikowany, zwłaszcza, jeśli zatrudnimy do tego celu fachowców, którzy zrobią to sprawnie i szybko.

Które okna dachowe są tanie i wytrzymałe?

aluminiowo-tworzywowe okna dachowe optilight pcvMusimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że choć łatwo jest kupić, to jednak powinniśmy najpierw sporo poczytać na temat takich okien, aby mieć pewność, że kupujemy okna wysokiej jakości, które będą nam służyły przez naprawdę długi czas. Duże znaczenie ma również budżet. Poszukując niedrogiego okna warto wziąć pod uwagę aluminiowo-tworzywowe okna dachowe OptiLight PCV, które są ekonomiczne, ale również wytrzymałe. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą nam służyły przez naprawdę długi czas. Ich ogromnym atutem jest fakt, że przestrzeń pomiędzy szybami została wypełniona gazem szlachetnym, co zapewnia termoizolację. Izolacja ciepłownicza pozwala nam zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, ponieważ zimą nagrzane powietrze nie przenika na zewnątrz poprzez okno. Latem natomiast możemy mieć pewność, że pomieszczenie, w którym jest zainstalowane okno nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Samo okno posiada również skuteczny system antywłamaniowy, który zapewnia nam bezpieczeństwo. Warto również zaznaczyć, że zewnętrzna szyba jest hartowana, a więc odporna nawet na naprawdę silne uderzenia. Na całe okno producent daje nam aż dziesięcioletnią gwarancję, co świadczy o tym, jak wytrzymałe są tego typu okna. Istotne jest również zwrócenie uwagi na kołnierz uszczelniający, w którym okno to jest zamontowane.

Dostępne są dwa rodzaje kołnierzy, a dobiera się je na podstawie rodzaju dachu, w którym okno będzie zainstalowane. Inne są kołnierze dla dachów falistych, a inne dla płaskich. Odpowiednie dobranie kołnierza zapewnia szczelność okna i brak przecieków. Okna dachowe dostępne są w wielu rozmiarach, a także kolorach. Pozwala to na dopasowanie okna do nach potrzeb, a także do stylistyki, w jakiej zachowany jest budynek, w którym będą one zainstalowane.