Nowe pojazdy mają nieskazitelnie czysty lakier i wolny od jakichkolwiek zarysowań, przez co ich wygląd zapiera dech w piersiach. Niestety taki stan nie trwa zbyt długo, ponieważ w trakcie użytkowania każdego dnia na samochód oddziałują szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, deszcz, mróz czy drobinki piasku uderzające o karoserię.

Jak można dokonać korekty lakieru?

korekta lakieru Przeważnie dopóki na powłoce lakierniczej nie widać znaczących zarysowań, odprysków czy uszkodzeń, to kierowcy nie robią nic z lakierem, gdyż jego stan jest zadowalający. Jednak aby zachować blask i kolor lakieru na długie lata, to trzeba dokonywać jego renowacji co jakiś czas. Od kilku lat w Polsce modna jest usługa detailingu, która przyszła do nas z Wielkiej Brytanii. Polega ona na kompleksowym czyszczeniu, polerowaniu, zabezpieczaniu i konserwowaniu powłoki lakierniczej oraz wnętrza pojazdu, w celu jego ochrony, przywrócenia stanu nowości i podniesienia jego wartości rynkowej. Korekta lakieru może być wykonana w dowolnym momencie użytkowania pojazdu. Przeważnie do salonów zajmujących się renowacją lakieru trafiają auta z widocznymi zarysowaniami, ale również są to pojazdy, które mają zostać sprzedane. Efekt końcowy takiego zabiegu jest spektakularny, ponieważ karoseria odzyskuje dawny blask. Jest to na pewno skuteczny sposób na odnowienie wyglądu auta bez konieczności malowania karoserii, która jak wiadomo jest drogim zabiegiem. Proces renowacji lakieru został specjalnie tak opracowany, aby wydobyć wszystko co najlepsze z obecnego lakieru, bez naruszania jego bazowej warstwy. Co prawda jest to żmudna praca, ale jej efekt powala niejednego na kolana. W wyniku tego procesu usuwane są wszelkie zarysowania, zmatowienia, trwałe przebarwienia, a także odpryski, które znacząco szpecą wygląd karoserii.

W dzisiejszych czasach producenci samochodów coraz częściej sięgają po ekologiczne farby na bazie wody, które mają dość niską odporność na uszkodzenia, przez co szybko pojawiają się na karoserii zarysowania. Żeby się ich skutecznie pozbyć, trzeba dokonać ponownego malowania lub jedynie profesjonalnej korekty lakieru. Drugie rozwiązanie jest znacznie tańsze i pozwala osiągnąć doskonałe efekty, których pozazdrości niejeden kierowca.