Żeby firma mogła legalnie funkcjonować, to musi zostać zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym i zgłoszona do obowiązkowego ubezpieczenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jeżeli mamy nadany numer identyfikacji podatkowej, czyli NIP i REGON, to możemy rozpocząć działalność pełną parą. Każde zdarzenie gospodarcze musi być udokumentowane odpowiednim dokumentem, który jest wymagany w księgowości. 

Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego? 

polecane biuro rachunkowe - warszawa na woliZgodnie z polskim prawem, na rynku mogą działać firmy o różnej formie prawnej. Mówiąc w skrócie, mogą to być jednoosobowe działalności gospodarcze lub spółki o różnym charakterze prawnym. Przedsiębiorcy mają do wyboru dwie ogólne formy rozliczania działalności, a mianowicie rachunkowość uproszczoną, czyli książkę przychodów i rozchodów, albo ryczałt lub pełne księgi rachunkowe. Pierwsza metoda jest kierowana do osób fizycznych prowadzących działalności gospodarcze, spółek cywilnych i jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, natomiast druga dotyczy spółek kapitałowych i osobowych. Do prowadzenia księgowości najlepiej wybrać polecane biuro rachunkowe – Warszawa na Woli jest dobrą lokalizacją, gdyż ma połączenie z każdą dzielnicą stolicy. W biurach pracuje najczęściej po kilku księgowych, którzy jednocześnie są w stanie rozliczyć nawet kilkaset firm o różnej wielkości. Jest to możliwe dzięki doskonałej organizacji pracy i podziale obowiązków pomiędzy księgowych, ich pomocników i pracowników kadrowych. Księgowi w biurach przede wszystkim odpowiadają za prowadzenie książki przychodów i rozchodów lub ryczałtu dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla określonych spółek. Wielką zaletą usług księgowych świadczonych przez biura, jest ich kompleksowy charakter, co bardzo doceniają klienci. 

W większości przypadków, przedsiębiorcy wybierają biura rachunkowe, ponieważ współpraca z nimi jest znacznie tańsza niż zatrudnienie samodzielnego księgowego, którego wynagrodzenie wynosi kilka tysięcy złotych miesięcznie. Dobre biura w Warszawie cieszą się bardzo dobrą opinią i bez problemu znajdziemy je w internecie lub na forach internetowych, gdzie klienci dzielą się swoimi postrzeżeniami a temat działalności konkretnych firm usługowych z sektora księgowego.

Kategorie: Business