Osoby, które wykonują stałą pracę poza granicami naszego kraju regularnie korzystają z prywatnych środków transportu. Świetnym tego przykładem są Polacy, którzy pracują w Holandii. Mało kto jeździ do pracy lub z powrotem do domu własnym samochodem. W dobie wysokich cen paliw jest to kompletnie nieopłacalne. Większość pracujących za granicą wybiera ekonomiczne busy lub liniowe autokary. Rozchwytywane są szczególnie małe prywatne busy, bo po prostu są najtańsze.

Tani bus na trasie Radom – Holandia

busy z radomia do holandiiBardzo dużo w temacie podróżowania do kraju tulipanów powiedzieć mogą mieszkańcy polskiego Radomia. Statystyki pokazują, że ponad dziesięć procent mieszkańców tego miasta pracuje na stałe lub sezonowo w Holandii. Dlatego właśnie to miasto jest doskonale skomunikowane pod względem prywatnych przewozów busami właśnie z tym zachodnim państwem. Tanie i komfortowe busy z Radomia do Holandii odjeżdżają codziennie z tamtejszego dworca autobusowego. Bilet na takiego busa może kosztować nawet dwieście złotych, jeśli znajdziemy połączenie i zarezerwujemy bilety na ostatnią chwilę. Co więcej, każdy może sobie zarezerwować taki bilet telefonicznie lub przez internet. Podróżowania na trasie Radom – Holandia jest tak opłacalne, że bardzo wielu mieszkańców decyduje się na powrót w piątek wieczorem do domu na weekend. To od razu widać, bo w piątek wieczorem na radomskie dworzec przyjeżdża nawet kilkadziesiąt busów. Cały transport na tej trasie obsługują tylko polskie firmy. Wiadomo, że holenderskie nie mogłyby sobie pozwolić na rywalizowanie z naszymi firmami pod względem ceny biletów. Podobna sytuacja jeśli chodzi o tanie podróżowanie do krajów zachodniej Europu jest też w innych miastach. I co najlepsze to właściwie wszystkie trasy pomiędzy naszym krajem a innymi europejskimi krajami obsługują tylko i wyłącznie polscy przewoźnicy.

Dzięki temu, że przewozami ludzi do Holandii i stamtąd do kraju zajmują się polskie firmy przewozowe to oferowane ceny biletów są naprawdę bardzo atrakcyjne. Każdy, kto pracuje za granicą może sobie pewnie spokojnie pozwolić na podróżowanie własnym samochodem. Jednak proste kwestie ekonomiczne zaważają na tym, że wszyscy decydują się na skorzystanie ze zorganizowanego transportu. Jest to tańsze, a przede wszystkim wygodniejsze.