Kiedy pojawia się konieczność zbycia mieszkania lub domu to pojawia się również lekkie zakłopotanie. Bo przecież nie do końca wiadomo jak to zrobić, żeby to miało ręce i nogi. Nie każdy zna się na formalnościach notarialnych związanych ze sprzedażą domu lub mieszkania. Mało kto potrafi również sprzedać korzystnie swoją nieruchomość. Pomagają w tym biura nieruchomości. To jest jedyny i sprawdzony sposób na szybką i bezpieczną sprzedaż domu lub mieszkania.

Z biurem wynegocjujesz lepszą cenę sprzedaży

biuro pośrednictwa nieruchomościSprzedając jakąkolwiek nieruchomość samodzielnie można mieć ogromne problemy z wynegocjowaniem dobrej ceny sprzedaży. Chodzi o to, że kupujący często próbują stawiać sprzedającym warunki i wiedzą, że mogą próbować obniżać ceny w nieskończoność. A co gorsza to sprzedający bardzo często poddają się w takich negocjacjach. Dlatego warto wynająć biuro pośrednictwa nieruchomości, z którego pracownik pomoże nam sprzedać naszą nieruchomość w korzystnej cenie. Bo niestety, ale można odnieść porażkę z wieloma kupującymi – często przygotowanymi do twardych negocjacji. Jeśli skorzystamy z usług biura nieruchomości to możemy oczekiwać, że uzyskamy cenę taką, jakiej od początku oczekiwaliśmy. Nie ukrywajmy, że w negocjacjach cenowych przy sprzedaży nieruchomości górą są Ci, którzy mają pieniądze na jej zakup. Oczywiście większość zakupów nieruchomości finansowanych jest kredytami, ale liczy się tylko i wyłącznie siła nabywcza. Dlatego samodzielne negocjowanie wcale nie musi przynieść takich korzyści jakich oczekują sprzedający. Lepiej jest zapłacić prowizję dla biura nieruchomości, aniżeli stracić o wiele więcej pieniędzy na nieudanych negocjacjach. A przecież ceny nieruchomości idą w setkach tysięcy złotych. Przy takich kwotach pole do negocjacji jest naprawdę spore, a każdy kupujący będzie próbował zejść z ceny sprzedającego.

Jeśli nie zajmujemy się zawodowo sprzedawaniem nieruchomości to naprawdę lepiej nie zajmujmy się tym również w prywatnym zakresie. O wiele korzystniej wyjdzie Nas opłacenie prowizji biura nieruchomości, aniżeli ustąpienie w negocjacjach ceny sprzedaży. Jeśli zapłacimy dwa lub trzy procent prowizji to zyskamy gwarancję, że za nieruchomość dostaniemy tyle pieniędzy ile sobie założyliśmy. Dzięki temu zyskamy o wiele więcej.