Koty to bardzo niezależne zwierzęta, które charakteryzują się silnym charakterem i chodzeniem własnymi ścieżkami. Wielu właścicieli kotów wie, jak trudno zmusić ich pupili do czegokolwiek, a zwłaszcza do kąpieli. Niestety, ale nasi czworonożni przyjaciele często przynoszą do domu pchły, które trzeba w jakiś sposób wyeliminować. 

Co wybrać dla kota przeciw pchłom?

szampon dla kotów przeciw pchłomPchły są bardzo częstym problemem występującym wśród zwierząt domowych. Wystarczy kontakt z innym zwierzęciem, by nasze zostało zaatakowane przez małe krwiożercze robaki. Jest to dość niebezpieczny i uciążliwy stan, ponieważ pchły gryzą, zostawiając nieprzyjemnie swędzące bąble na skórze. Ukryte w sierści składają jaja, z których wykluwają się inne pasożyty. Sierść kota jest idealnym domem dla tego typu robaków, ponieważ jest ona gęsta i przyjemna w dotyku. W łatwy sposób przyczepiają się do niej gnidy, a kot, rozdrapując swoje rany, przenosi bakterie z pazurów do wnętrza swojego ciała. Chcąc zapobiec tego typu nieprzyjemnościom, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, których zadaniem będzie wyeliminowanie pasożytów. Coraz więcej osób decyduje się na założenie obroży przeciwpchelnej, lecz nie sprawdzi się ona dla każdego kota. Większość z nich będzie jednak próbowało sobie ją ściągnąć, jeśli nie są przyzwyczajone do jej noszenia. Na rynku można dostać wiele preparatów przeciwpchelnych. Najczęściej wybiera się szampon dla kotów przeciw pchłom, który skutecznie zabija pchły i powoduje, że kot nie czuje świądu. Można zakupić także krople, które wstrzykuje się na skórę karku kota. Powoduje to, że pchły nie umierają, ale uciekają z ciała kota. 

Chcąc zadbać o nasze czworonożne stworzenia, warto zadbać o ich komfort. Pchły powodują niestety nieprzyjemne stany zapalne, które swędzą przez naprawdę długi czas. Szampon będzie dobrym rozwiązaniem dla kotów, które nie tolerują obroży.