W ostatnich latach możemy obserwować, że coraz więcej osób zaczyna prowadzić siedzący tryb życia. Wiąże się to zarówno ze sposobami w jaki spędzamy czas wolny, jak i z wykonywaną przez nas pracą. Bardzo wiele osób jest bowiem na co dzień zmuszonych do siedzenia przez wiele godzin dziennie właśnie przez wybrany zawód. Ten problem nasilił się jeszcze bardziej, odkąd pojawiła się pandemia, co spowodowało, że wiele osób przeszło na pracę zdalną i siedzenie w domu stało się codziennością.

Istotność odpowiedniej rehabilitacji przy bólu kręgosłupa

ból kręgosłupa - odpowiednia rehabilitacjaSiedzący tryb życia wiąże się nieodzownie w różnymi dolegliwościami, które odczuwamy na co dzień. Jedną z najpopularniejszych rzeczy, na którą skarżą się ludzie, a która wynika często właśnie ze zbyt dużej ilości siedzenia jest ból kręgosłupa – odpowiednia rehabilitacja będzie tutaj bardzo ważna, aby się go pozbyć. Warto więc zatroszczyć się o znalezienie doświadczonego specjalisty w tej dziedzinie i rozpoczęcie korzystania z jego usług kiedy tylko doświadczymy po raz pierwszy takich dolegliwości. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że im szybciej zgłosimy się na taką rehabilitację, tym bardziej skuteczna może ona być już w krótkim terminie. Podczas wizyty u fizjoterapeuty w takim przypadku możemy spodziewać się różnych zabiegów. Mogą być zastosowane różnego rodzaju masaże oraz terapia manualna. Jednak w przypadku większości osób podstawą będą odpowiednie ćwiczenia. Pozwolą nam one wzmocnić mięśnie, które są osłabione przez długotrwałe siedzenie i które są bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych stawów. Natomiast terapia taka jak masaż może być zastosowana w celu rozluźnienia zbyt spiętych tkanek, które ograniczają zakres ruchomości naszego kręgosłupa i w dłuższej perspektywie mogą powodować przykurcze i wynikającą z nich nieprawidłową postawę oraz ból.

Podsumowując, jeżeli doświadczamy bólu kręgosłupa to warto nie zwlekać i jak najszybciej zgłosić się do fizjoterapeuty. Dzięki temu możemy liczyć, że zastosowana terapia będzie bardzo skuteczna i szybko przyniesie pożądane efekty. W trakcie takiej terapii możemy spodziewać się, że zostaną zastosowane różne techniki rozluźniające, takie jak masaż czy terapia manualna, oraz ćwiczenia, które pozwolą nam wzmocnić osłabione mięśnie.