W celu poprawy stanu swojego zdrowia psychicznego można skorzystać z ustawień hellingerowskich. Zaczynają one zyskiwać coraz większą popularność, więc nie jest wcale problemem znalezienie dobrego specjalisty z tego zakresu. Najważniejsze żeby sprawdzić opinie na jego temat dostępne w internecie, a także zapoznać się nieco z samą metodą, żeby wiedzieć czy konkretny człowiek wie o czym mówi.

Jak ustawienia systemowe patrzą na pochodzenie problemów?

indywidualne ustawienia systemowe hellingeraCałkiem ciekawe w ustawieniach hellingerowskich jest podejście do problemów z jakimi zmagają się ludzie. Dzieli się je właściwie na trzy rodzaje, ze względu na ich pochodzenie. Chodzi  problemy aktualne, pochodzące z dzieciństwa oraz transgeneracyjne. W przypadku aktualnych kłopotów może chodzić o problemy w rodzinie, niedogadywanie się z kolegami z pracy oraz wiele innych spraw z jakimi zmaga się każdy. Jeśli chodzi o problemy z dzieciństwa to stare wspomnienia oraz uczucia mogą sprawiać problemy w aktualnym czasie. Trzeba wtedy coś z nimi zrobić, tak żeby nie skrzywiały postrzeganego obrazu obecnej rzeczywistości. Najbardziej interesujące są według mnie tematy transgeneracyjne. Chodzi tu między innymi o wzorce przekazywane z pokolenia na pokolenie w rodzinie. Na przykład dziadek mógł mieć złe doświadczenia z kobietami i przestał im ufać, przez co przekazał ten wzorzec swojemu synowi, a on swojemu dziecku. Ogółem chodzi o różne bolesne wydarzenia z którymi nie poradziła sobie dana osoba i emocje z nią związane zostały przekazane kolejnemu pokoleniu. Jest to coś na co trzeba zwracać uwagę. Wystarczy się chwilę zastanowić żeby zrozumieć jak istotne to jest. Indywidualne ustawienia systemowe hellingera są coraz bardziej popularne na całym świecie. Ze względu na innowacyjne podejście ten rodzaj terapii jest w stanie sobie poradzić z nietypowymi problemami.

Jeśli ma się możliwość skorzystania z ustawień systemowych to jak najbardziej warto z niej skorzystać i przekonać się na własnej skórze jakie efekty to zapewnia. Oczywiście zapoznanie się z teorią na której opierają się ustawienia systemowe to z całą pewnością dobry pomysł. Bo jednak będzie wiadomo czego można się spodziewać, a przy tym zastanowić się czy zdoła to pomóc z konkretnym problemem. Warto zawalczyć o swoje zdrowie psychiczne.