Niedługo miało przyjść na świat moje pierwsze dziecko. Całą wyprawkę do szpitala miałam już przygotowaną. Brakowało mi zaledwie kilku akcesoriów. Jednym z nich były majtki poporodowe. Moja położna powiedziała mi, że jest to niezbędne akcesorium na sali porodowej, a także poporodowej. Nie pozostało mi nic innego, jak udać się do sklepu z akcesoriami dla kobiet w ciąży i znaleźć coś odpowiedniego. Zależało mi na tym, aby był to produkt wysokojakościowy.

Poszukiwania bezpiecznych majtek poporodowych

bezpieczne majtki poporodoweMoja koleżanka, która rodziła już kilka razy podpowiedziała mi, żeby koniecznie wybrać bezpieczne majtki poporodowe, to znaczy takie, które są przewiewne i nie będą dodatkowo ranić popękanego krocza. Warto zwrócić przy ich wyborze uwagę na to, aby były one miękkie i elastyczne, najlepiej wykonane z siateczkowej bawełny. Wtedy będą zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, a rana poporodowa będzie szybko się goiła. W sklepie do którego się udałam, znalazłam bez problemu takie majtki poporodowe. Były one dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie, dlatego zdecydowałam się je od razu zakupić. Ich dodatkowym atutem było to, że jest to produkt jednorazowy, w pełni higieniczny. Takich majtek nie trzeba prać, co bardzo się przydaje w pierwszych dniach po porodzie, kiedy w szpitalu nawet nie ma dostępu do takich sprzętów jak pralka. Z tego co napisał producent na opakowaniu były one niezwykle chłonne i zapewniały pochłanianie zapachów, co również jest ważne w przypadku majtek poporodowych, ponieważ po porodzie z krocza wydobywają się różne nieprzyjemnie pachnące wydzieliny. Już wkrótce mogłam przekonać się o tym, że taka bielizna jest naprawdę przydatna. Przede wszystkim dlatego, że zapewnia odrobinę komfortu i intymności po porodzie, kiedy inne majtki są zbyt obcisłe lub mało higienicznie. Nie można również zapominać o aspektach zdrowotnych.

Zakupiony przeze mnie produkt przyczyniał się do tego, że rana poporodowa szybciej się goiła, ponieważ nie miała ona kontaktu z pościelą czy koszulą nocną, która nie była przecież sterylna. Takie majtki są bardzo wygodne, ponieważ są miękkie i elastyczne, a w dodatku nie posiadają szwów, więc nie uciskają w żadne miejsce na ciele. Bardzo ważny jest przy ich kupnie wybór odpowiedniego rozmiaru.

Kategorie: Zabawki