Osoby, które posiadają cerę naczynkową często obserwują na swojej skórze zmiany rumieniowe. Pojawiają się one zazwyczaj w okolicach nosa, na policzkach i brodzie. Czasem można je zaobserwować również na szyi i dekolcie. Pajączki zwane teleangiektazjami nie wyglądają estetyczne i są częstym powodem wielu kompleksów. Plamy naczyniowe pojawiają się często także na skutek emocji, wysiłku fizycznego lub wysokiej temperatury. Ważne jest, by odpowiednio pielęgnować skórę, stosować kosmetyki przeznaczone dla tego typu cery.

Bezpieczne metody zamykania naczynek

bezpieczne zamykanie naczynek - łódźDo powstawania zmian zaliczyć można predyspozycje genetyczne. Często pojawiają się także u kobiet w okresie menopauzy lub stosujących antykoncepcję hormonalną. Zmiany często dotykają osoby ze skórą wrażliwą i cienką. W sklepach znaleźć można różnego rodzaju kosmetyki, których zadaniem jest wzmocnienie pękających naczynek krwionośnych i złagodzenie zmian rumieniowych. Ważne jest oczyszczanie skóry i stosowanie kremów, które redukują przebarwienia. Tego typu działania nie zawsze jednak przynoszą pożądane efekty. W takich sytuacjach warto zdecydować się na zabiegi, które przeznaczone są dla cery naczynkowej. W gabinetach kosmetycznych oferowane jest oczyszczanie skóry i różnego rodzaju peelingi, które mają na celu pozbycie się martwego naskórka. Bardzo pomocny jest zabieg karboksyterapii, który polega na stosowaniu medycznego dwutlenku węgla. Wzmacnia on, uelastycznia i uszczelnia naczynia krwionośne. W przypadku, kiedy zabiegi nie przynoszą pożądanych efektów, warto zdecydować się na laseroterapię. Umożliwia ona bezpieczne zamykanie naczynek – Łódź to miasto, gdzie można zdecydować się na tę metodę przy użyciu specjalnego urządzenia. Polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku, co skutkuje obkurczaniem ścianek i zamknięciem zmiany.

Zabieg jest bezpieczny i przynosi doskonale efekty. Specjaliści oferują również inne różne metody, które skutecznie radzą sobie z tym nieestetycznym problemem. Laseroterapia jest jednak najbardziej popularną techniką, która przynosi pożądane efekty. Urządzenie może być wykorzystywane na różnych częściach ciała, nie tylko na twarzy, ale także wszędzie tam, gdzie znajdują się zmiany rumieniowe. Wspomaga leczenie trądziku różowatego, pozbywa się teleangiektazji oraz innych niedoskonałości.