Konopie siewne stosowane są obecnie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmakologicznym. Cieszą się coraz większą popularnością wśród licznego grona zadowolonych klientów i pacjentów, którzy poznali wszechstronne działanie terapetyczne konopi i preparatów konopnych. Niezwykle intensywne działanie substancji aktywnych, których jest ponad 400 w konopiach, pomaga w wielu terapiach i wpływa na stan psychiczny i fizyczny. Z najbardziej znanych i wykazujących największą aktywność jest kannabidiol. Zaliczany jest do grupy związków kannabinoidowych, które wychwytywane są przez receptory w organizmie człowieka i zasilają układ endokannabinoidowy.

Waporyzacja w leczeniu suszem konopnym 

dobry susz konopny do waporyzacjiCBD jest roślinnym odpowiednikiem wielu związków występujących w organizmie człowieka. Najczęściej w profilaktyce i terapiach wykorzystywany jest susz konopny oraz oleje i pasty. Wszystkie preparaty pozyskiwane są z ekologicznych i legalnych upraw konopi. Susz powstaje z kwiatostanów i jest czystą formą rośliny. Walory smakowe i zapachowe uzależnione są od gatunku konopi i miejsca wzrostu rośliny. Można z niego parzyć napary, herbatki, ale najczęściej służy do aromaterapii i waporyzacji. Legalny i dobry susz konopny do waporyzacji pozwala wydobyć z rośliny najlepsze substancje, które w bezpieczny sposób przenikają drogami oddechowymi. Para wodna wytwarzana pod wpływem podwyższonej temperatury wyzwala kannabinol, sterole i terpeny oraz inne aktywne związki. Używanie waporyzacji nie uzależnia, a przynosi jedynie terapeutyczne właściwości. Kannabidiol uspokaja i wycisza organizm, pozwala zachować dobry nastrój i likwiduje objawy związane z bezsennością i stresem. Obniża spastyczność i likwiduje stany lękowe i depresyjne. Pomaga również w łagodzeniu objawów epilepsji , zwłaszcza lekoopornej. Ma bardzo pozytywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy i intensywnie oddziałuje na procesy regeneracyjne w jego obrębie. Wykorzystywany jest również podczas rekonwalescencji po udarach i wylewach, gdyż prowokuje mózg do szybszej regeneracji i usprawnia działanie.

Waporyzatory polecane są również pacjentom onkologicznym. W połączeniu z innymi środkami terapeutycznymi kannabidiol łagodzi objawy chemioterapii, działa przeciwwymiotnie, a także blokuje namnażanie i migrację komórek rakowych, hamując w ten sposób chorobę. Waporyzacja jest bardzo popularną metodą umożliwiającą przyjmowanie suszu konopnego. Stosowana w profilaktyce zdrowotnej reguluje procesy zachodzące w organizmie wpływające na zdrowie psychiczne i fizyczne, a w przypadku wielu chorób przewlekłych ze względu na swoje przeciwbólowe i przeciwzapalne działanie, łagodzi objawy i hamuje rozwój choroby.