Prestiż jest czymś, do czego prędzej czy później każdy z nas chciałby dążyć, jeśli wcześniej zrealizuje swoje wszystkie bardziej podstawowe cele i potrzeby. Niezależnie od statusu społecznego każdy z nas chciałby czuć się docenionym i wyróżnionym. Doskonałym sposobem na doświadczenie takich emocji jest udział w w różnego rodzaju konkursach, czy plebiscytach, które w dzisiejszych czasach organizowane są w wielu dziedzinach i lokalizacjach.

Prestiż niewielkich statuetek na zamówienia

mała statuetka na zamówienieNiezależnie od tego, czy mieszkamy w dużym mieście, czy w małym, czy jesteśmy umysłem ścisłym, czy raczej humanistą możemy z powodzeniem spróbować swoich sił w różnego rodzaju formach rywalizacji. Dziś nie trzeba być sportowcem, żeby kolekcjonować puchary, a nawet mała statuetka na zamówienie zdobyta w ważnym dla nas konkursie może sprawić niemal tyle samy radości, co zdobycie mistrzostwa świata piłkarzowi. Sukces dla każdego będzie oznaczać co innego, ale ważne jest żeby próbować. Jeśli jesteśmy uzdolnieni w jakiejkolwiek dziedzinie nie ma sensu rezygnować z marzeń i unikać rywalizacji, ponieważ to właśnie współzawodnictwo z innymi osobami podzielającymi nasze zainteresowania pozwala nam na osiąganie coraz lepszy rezultatów. Dziś konkursy nagradzane unikatowymi statuetkami organizowane są w całej Polsce, więc nawet pasjonaci recytowania wierszy czy miłośnicy szachów mogą zapełniać swoje półki różnorodnymi trofeami od małych statuetek po sporej wielkości puchary, dzięki czemu będą mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy w swojej dziedzinie. Chociaż kolekcjonowanie statuetek potwierdzających nasze osiągnięcia może być celem samym w sobie, to najważniejsza dla większości osób jest jednak możliwość samorozwoju i porównywania poczynionych przez siebie postępów na tle innych, dzięki czemu możemy czerpać satysfakcję nie tylko z rywalizacji i sukcesów, ale i z samych siebie.

Oczywiście możliwość pochwalenia się gablotą pełną pucharów, medali i statuetek jest dla wielu z nas bardzo kuszącą perspektywą, to dla większości to ta jedna, nawet najmniejsza nagroda może czasami znaczyć najwięcej, ponieważ to nie wartość obiektywna, a sentymentalna liczy się tak naprawdę najbardziej i to wspomnienia związane z daną statuetką będą najważniejsze, kiedy za kilka czy kilkanaście lat będzie podziwiać je na półce.