Podejście do mody mocno ewoluowało na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Dotyczy to przede wszystkim płci męskiej, która bardziej niż kiedykolwiek zwraca uwagę na aktualne trendy i to, w co się ubierają. Co ważne, dotyczy to wszystkich elementów garderoby, także tych, które według wielu powinny już odejść w niepamięć. Wśród tych odkrywanych na nowo części męskiego ubioru wyróżniają się przede wszystkim różnorodne nakrycia głowy.

Powrót mody na męskie kaszkiety

kaszkiet męskiHistoria mody w zakresie męskich nakryć głowy jest wbrew pozorom dość rozbudowana. W zasadzie większość z nas kojarzy opowieści o dystyngowanych gentelmenach noszących cylindry i inne rodzaje kapeluszy. W bliższych nam czasach przeważały zazwyczaj praktyczne zimowe czapki lub czapki z daszkiem promowane przez sportowców, muzyków czy celebrytów. Miłą odmianą w tym wszystkim jest więc powracająca moda na kaszkiety, które potrafią połączyć elementy elegancji i swobodnego stylu bycia. Zazwyczaj kaszkiet męski kojarzy się ze starszymi osobami i stonowanymi kolorami i jest w tym trochę racji. Nowoczesne kaszkiety także w większości mają jednolite kolory, dzięki czemu pasują zarówno do garniturów, jak i mniej formalnych, ale nadal umiarkowanych strojów. Zdarzają się jednak też modele o żywych kolorach, których celem jest właśnie wyróżnienie właściciela na tle innych, podobnie jak w przypadku czapek z daszkiem, czyli tak zwanych bejsbolówek. Kaszkiety dziś noszone są także przez kobiety, ale to tak naprawdę zupełnie inny rodzaj czapek o zdecydowanie większej rozpiętości wzorów i kolorystyki. Panowie stawiający na kaszkiety mimo wszystko nadal preferują zazwyczaj standardowy styl, chociaż krój samych kaszkietów jest zróżnicowany. Bywają kaszkiety na lato, na zimę, głębsze i całkiem płytkie. Każdy znajdzie więc coś, co będzie odpowiadało jego indywidualnym gustom.

Powrót mody na kaszkiety wpisuje się w trendy stylu retro, chociaż jak to zwykle bywa, projektanci i producenci starają się przemycać nutkę nowoczesności w swoich produktach. Nie zmienia to faktu, że warto wracać do wcześniej sprawdzonych wzorców nawet, jeśli chce się je delikatnie zmodyfikować. Pozwala to jednak na zwiększenie różnorodności produktów dostępnych na rynku, a zwolennikom stylu retro, na zbliżenie się do czasów, za którymi tęsknią.