Zasadniczo wagi do wózków widłowych są przeznaczone do mocowania do przedniego uchwytu wózka widłowego. Waga jest wyposażona we wskaźnik masy w kabinie, dzięki czemu operator może łatwo i bezpiecznie obsługiwać maszynę. Wagi te ułatwiają kierowcom wózków widłowych podnoszenie i ważenie palet, rejestrowanie masy oraz przenoszenie i przechowywanie ładunków. Przejdźmy dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat wag do wózków widłowych. 

Zalety wag do wózków widłowych

wagi do wózków widłowychNiezależnie od tego, czy mamy pojedynczy wózek widłowy, czy flotę maszyn, jest to inteligentny sposób na śledzenie naszej wagi. Wagi mogą szybko i wygodnie zbierać dane dzięki komunikacji Wi-Fi. Możemy rejestrować pojedyncze lub wielokrotne ważenia, przechowywać dane, wysyłać je pocztą elektroniczną do personelu, a nawet drukować wyniki. Możemy skonfigurować automatyczną kalibrację i synchronizację z urządzeniami mobilnymi, aby Twoi pracownicy mogli łatwo śledzić wagę. Wagi do wózków widłowych mogą znacznie uprościć obsługę magazynu. Wagi LCFS mogą mierzyć masę surowców i produktów, a także dozować chemikalia bezpośrednio z IBC. Są również doskonałym wyborem do zastosowań w logistyce, inwentaryzacji i zarządzaniu magazynem. Oto niektóre z najpopularniejszych zastosowań tych wag. To tylko kilka z wielu zalet wag LCFS do wózków widłowych. Jeśli chcemy zważyć ładunek, który wymaga wózka widłowego, rozważ dodanie wagi do swojej floty. Systemy te są proste i niedrogie w instalacji oraz wymagają niewielkiego zaangażowania operatora. W przeciwieństwie do tradycyjnych wag pomostowych, wagi do wózków widłowych można zainstalować szybko i łatwo, wymagając jedynie dwóch godzin pracy. System zawiera również wskaźniki LED, które inicjują proces ważenia. Waga do wózków widłowych ED2-SLL to uniwersalna waga do ciężkich wózków widłowych, która mierzy masę ładunku. Waga ta posiada funkcję akumulacji masy całkowitej i może być montowana na każdym typie wózka widłowego. Jego maksymalny udźwig wynosi 50 000 kg. Jego funkcja bezprzewodowa to duży plus. Wagi do wózków widłowych są wyposażone w opcję bezprzewodową, która umożliwia łatwe przesyłanie danych do systemów zbierania zaplecza.

Jeśli chcemy kupić nowe wagi do wózków widłowych do swojego magazynu lub zakładu produkcyjnego, eksperci mogą nam pomóc. Wagi do wózków widłowych są wykonane przy użyciu niezawodnej technologii i zaprojektowane z myślą o poprawie wydajności. Systemy te są wyposażone w systemy zarządzania uderzeniami, które ostrzegają operatorów przed wystąpieniem kolizji i ostrzegają kierownictwo o wszelkich potencjalnych uszkodzeniach. Jedną z ich prostych funkcji bezpieczeństwa jest poziomowanie wideł, które mierzy kąt.