Zarówno w tych budynkach, które dopiero powstają, jak i już istniejących wilgoć jest znacznym problemem. Wpływa ona przede wszystkim na trwałość i jakość prac wykończeniowych, a także na zdrowie oraz samopoczucie mieszkańców. W przypadku, kiedy nie uda się jej wyeliminować, może powodować pękanie tynków, odklejanie się płytek i tapet, a ostatecznie nawet zagrzybienie. Z tego powodu ważny jest dobór optymalnych modeli osuszaczy z przeznaczeniem na budowy. Jaki model warto wybrać?

Kupujemy najlepszy osuszacz budowlany

nowoczesne osuszacze budowlaneJednym z najskuteczniejszych rozwiązań umożliwiających pozbycie się wilgoci z nieruchomości są osuszacze budowlane. Są to urządzenia, których rolą jest pozbywanie się wilgoci z powietrza znajdującego się we wnętrzach pomieszczeń. Modele budowlane charakteryzują się najwyższym poziomem wydajności, dodatkowo mogą być stosowane w czasie prac budowlanych, wykończeniowych, jak i już po ich zakończeniu. Na rynku dostępne są różne modele takich urządzeń. Warto zdecydować się na najbardziej nowoczesne osuszacze budowlane. Modele kondensacyjne swoją budową przypominają nieco systemy klimatyzacyjne albo lodówki. Charakteryzują się one wysokim poziomem wydajności oraz sprawdzają w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Drugim rodzajem są osuszacze adsorpcyjne, w których na powierzchni adsorbentu gromadzi się wilgoć. W przypadku modeli do użytku domowego wilgoć ta jest gromadzona, w osuszaczach budowlanych natomiast obieg powietrza usuwa je z pomieszczenia na zewnątrz. Korzystanie z budowlanych osuszaczy ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość skrócenia czasu związanego z wykończeniem nieruchomości. Oprócz tego zapobiegają rozwojowi pleśni, grzybów, a nawet chorobotwórczych bakterii, co jest niezwykle istotne biorąc pod uwagę stan zdrowia mieszkańców nieruchomości.

Dostępne na rynku osuszacze mogą być wyposażone w różne funkcje dodatkowe, które poprawiają poziom skuteczności. Może być to na przykład higrometr (miernik wilgotności), higrostat (miernik poziomu wilgotności), jak i licznik godzin. Z tego powodu poszukując optymalnego modelu, a także decydując się na najbardziej nowoczesne modele, warto zdecydować się na takie, które posiadają dodatkowe funkcje znacznie usprawniające pracę oraz kontrolę nad osuszaniem powietrza na budowie.