Wielu Polaków wybiera wakacje nad morzem. Jest to jednak głęboko uzależniona od panującej tam pogody. Przy duży wiatrach czy mroźnych temperaturach, opalanie się a tym bardziej pływanie będzie wręcz niemożliwe. Dlatego bardzo dużo osób postanawia wybrać się w nasze piękne góry. Spośród wielu miejscowości, bardzo często wybieraną jest miasteczko Kudowa Zdrój i to nie bez przyczyny. Dlaczego turyści wybierają właśnie tą miejscowość i postanawiają wracać tam każdego roku?

Którą atrakcję turystyczną wybrać?

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójKudowa Zdrój jest to przepiękna i malownicza miejscowość, której klimat jest bardzo trudny do odwzorowania. Leży ona w południowej części pasma Sudetów, graniczy również z Parkiem Narodowym Gór Stołowych oraz jeszcze z inną turystyczną wioską o nazwie Zieleniec. Jest to doskonałe miejsce dla osób, które chodzenie po górach bardzo relaksuje, a piękne górskie doliny i labirynty skalne są wręcz dla nich czymś nieziemskim. Kudowa Zdrój posiada wiele nieodkrytych i nieprzebytych jeszcze szlaków górskich. Najbardziej znaną górą jest tutaj Szczeliniec. W VIII wieku była ta góra uznawana za nie do zdobycia i to nie bez przyczyny. Posiada ona bardzo strome stoki, które są bardzo niebezpieczne dla zwykłych turystów. Pierwszą osobą, której udało się wejść na szczyt góry Szczeliniec był Jezuita. Wyrył on również na skale swoje inicjały IJ oraz rok wejścia na szczyt. Niestety z powodu długiego czasu odkrycia tego miejsca, skała doznała korozji a sam zapis jest bardzo niewyraźny. Przypuszczać jednak możemy, że Jezuita ten wszedł na szczyt Szczelińca jako w pierwszy w roku 1576. Nie są to jednak jedyne atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój. Znajdzie się tutaj również rozrywka dla fanów sportów zimowych. Jeżeli lubimy jeździć na nartach lub snowboardzie, będzie to miejsce idealne dla nas. 

W Kudowie znajduje się ponad 30 tras zjazdowych i 20 wyciągów, z których możemy korzystać od wczesnego rana do późnego wieczora. Jeżeli jesteśmy jednak spragnieni mocniejszych wrażeń, nie możemy nie zajrzeć do Kaplicy Czaszek. Jest to kaplica, której podłoga, sufit i wszystkie ściany pokryte są ludzkimi czaszkami. Została ona stworzona przez Czeskiego Księdza o imieniu Tomaszek, który ozdobił wnętrze kaplicy czaszkami poległych żołnierzy pierwszej wojny światowej. Musimy pamiętać, że nie jest to miejsce dla każdego, takie widoki mogą zostać w pamięci na długie lata.