Rozmieszczona pod skórą i między narządami tkanka tłuszczowa jest zmorą wielu kobiet. Jest ona magazynem energii, pełni funkcję izolacyjną i amortyzacyjną, chroni narządy wewnętrzne przed różnorodnymi urazami. Jej nadmiar jest jednak przyczyną nadwagi, która powoduje liczne kompleksy i niezadowolenie z wyglądu sylwetki. Wiele kobiet stosuje różne diety, regularnie ćwiczy. Niestety usunięcie tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc jest bardzo trudne, często kończy się niepowodzeniem.

Zalety zabiegów usuwających tkankę tłuszczową

błyskawiczne usuwanie tkanki tłuszczowej - lublinOsoby, które są niezadowolone ze swojej sylwetki, chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, zredukować tkankę tłuszczową z różnych miejsc mogą zdecydować się na zabiegi. Dzięki nim można pozbyć się tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na brzuchu, ramiona, biodrach, pośladkach lub udach. Ważne jest, by odpowiednio zadbać o dietę, zrezygnować ze spożywania niezdrowych potraw, napojów gazowanych, sięgać po produkty bogate w witaminy i minerały. Zabiegi są doskonałym uzupełnieniem zdrowej diety, poprawiają wygląd sylwetki, redukują tkankę tłuszczową. Dzięki nim proces odchudzania jest zdecydowanie łatwiejszy, przynosi pożądane efekty. Zbudowana z adipocytów tkanka tłuszczowa powoduje powstawanie nieestetycznych fałdek na ciele. Mimo tego, iż jest magazynem energii, izoluje termicznie, chroni organizm przed wychłodzeniem, magazynuje witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i chroni organy przed urazami, to jednak jej nadmiar jest szkodliwy. W wielu gabinetach medycyny estetycznej oferowane jest błyskawiczne usuwanie tkanki tłuszczowej – Lublin to miasto, gdzie wykonywane są różnorodne zabiegi wyszczuplające. Dzięki nim można pozbyć się zbędnych kilogramów w sposób bardzo skuteczny, zmniejszyć ryzyko występowania efektu jojo, który często dotyka osób na dietach. Bardzo pomocna jest lipoliza iniekcyjna, która jest metodą małoinwazyjną oraz bezpieczną.

W wielu gabinetach wykonywana jest również mezoterapia igłowa, dzięki której można pozbyć się cellulitu i tkanki tłuszczowej, a także poprawić kondycję skóry. Wykorzystuje się do niej różnorodne substancje, takie jak l-karnityna przyspieszająca metabolizm. Do innych preparatów należy fosfatydylocholina i deoksycholan. W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać także z innych metod, które dobrane są do rodzaju oraz stopnia zaawansowania problemu.