Niestety problem deformacje główki u noworodka dotyk czy co trzeciego nowego dzidziusia. Dlatego jest to problem bardzo powszechne i nie należy się szczególnie bać tego typu zjawiska. Wystarczy, że z dzieckiem udamy się do profesjonalnego i polecanego ortopedy, który stwierdzi czy dla naszego dziecka odpowiednia będzie poduszka ortopedyczna. Taka poduszka ma na celu nie tylko ochrona głowy przed spłaszczenie ale także wyrówna jej kształt.

Najlepsza poduszka ortopedyczna dla najmłodszych

poduszka ortopedyczna dla dzieciJeśli lekarz ortopeda zleci nam zakup kupienia poduszki ortopedyczne dla naszego dziecka to wraz ze skierowaniem musimy udać się do najbliższego sklepu medycznego. Tam pracownicy pomogą ustalić, jaką poduszkę należy wybrać. Wszystkich renomowanych producentów takich poduszek wyroby są bardzo dobrze wykonane. Poduszki mają powłokę bawełnianą dzięki czemu są oddychające i można je prać. Ponadto posiadają wszelkie atesty i normy bezpieczeństwa. Nie zawierają różnego rodzaju chemikaliów. Najlepsza poduszka ortopedyczna dla dzieci to koszt około 250 złotych. Oczywiście możemy starać się o dofinansowanie do takiej poduszki. Do deformacji główki dziecka może dość nie tylko przy skomplikowanym porodzie lub podczas przyjmowania przez dziecko tylko jednej ulubionej pozycji jeszcze w łonie matki. Bardzo często jeśli dziecko od pierwszego do trzeciego miesiąca życia nie przebywa w ogóle na brzuchu także może dojść do deformacji główki. Ponadto ciąża mnoga lub Wcześniactwo to są także warunki sprzyjające deformacji czaszki małego dziecka. Należy pamiętać, że leczenie takie deformacji czasami jest czasochłonne i należy się podjąć tego jak najszybciej.

Poduszka ortopedyczna uczy dla dorosłego czy dla dziecka trzeba zawsze wybrać z rozsądkiem. Nawet jeśli ona ma kosztować trochę więcej to warto zapłacić większą sumę i mieć pewność, że taka poduszka nie wyrządzi nam jeszcze większej krzywdy. Szczególnie jeśli chodzi o małe noworodki, które nie potrafią powiedzieć, że coś im dolega. Super oddychające i bardzo wytrzymałe poduszki to duży koszt natomiast jeśli chodzi o zdrowie nie oszczędzajmy. Nikt z nas przecież nie chcę, żeby jego dziecko miało zdeformowane główkę tylko dlatego, że nie chce mi się udać do ortopedy lub zapłacić za poduszeczkę do naszego maluszka.

Kategorie: Zabawki