Skojarzenie sauny z ogromnym pomieszczeniem pełnym grubych mężczyzn w ręcznikach tylko w małym stopniu jest prawidłowe. Nie musi być to wcale tak duże pomieszczenie, jak publiczne sauny, szczególnie, gdy nie będzie z nich korzystało wiele osób. Prywatna sauna może być niewielka, a co za tym idzie, także niedroga.

Niedrogi piec też efektywnie ogrzeje saunę

piece harviaDzięki temu, że zdecydujemy się na zakupienie naszej prywatnej sauny, nie będziemy musieli korzystać z sauny publicznej, co sprawi, że poziom naszej higieny będzie znacznie wyższy. Budując saunę nie możemy zapomnieć o takich istotnych rzeczach, jak wybór odpowiedniego pieca. Elektryczny czy na paliwo stałe? To pytanie zadają sobie praktycznie wszyscy inwestorzy, którzy chcą mieć takie rozwiązanie w swoim domu. Zalet jednego i drugiego rozwiązania jest wiele, dlatego trzeba rozważyć obydwie opcje. Dużo zależy od tego, jakie mamy preferencje dotyczące zużycia energii oraz jak dużą przestrzenią dysponujemy. Bardzo popularne jest montowanie sauny w piwnicy, gdzie są bardzo korzystne warunki pozwalające na jej zamontowanie, a także często mamy dużo wolnego dostępnego miejsca. Warto zwrócić szczególną uwagę na piece Harvia, które sprawdziło już i wiele osób. Pozwoli nam to na skuteczne ogrzanie naszej kabiny, w której będziemy odpoczywać i relaksować się pod wpływem wysokiej temperatury i pary wodnej.

Różnorodne piece zasilane różnego rodzaju paliwem lub energią elektryczną są dostępne praktycznie od ręki, jeżeli tylko znajdziemy dobrego dostawcę. Warto kupować takie piece od dostawców, którzy są rekomendowani przez producentów, gdyż później nie będziemy mieli problemów z gwarancją oraz ewentualną obsługą serwisową takiego pieca, jeżeli z biegiem lat dojdzie do awarii. To bardzo praktyczne.