Bardzo często bywa tak, że w wolnych chwilach szukamy jakichś ciekawych rozrywek, które mogłyby sprawić, że nasz czas by minął znacznie szybciej. Jedną z ciekawszych form rozrywki jest strzelanie do jakiegoś celu z broni pneumatycznej. Potocznie taka broń określana jest jako wiatrówka z racji tego, że w tym przypadku pocisk jest wystrzeliwany dzięki mocnemu podmuchowi powietrza.

Solidne śruty do broni pneumatycznej

śrutKażdy kto miał do czynienia z bronią pneumatyczną ten doskonale wie jak świetną sprawą jest spędzanie czasu przy strzelaniu do celu z takiej broni. W naszym kraju dozwolone jest posiadanie broni pneumatycznej, której moc nie przekracza 17J. Jeśli chcielibyśmy posiadać wiatrówkę o większej mocy to konieczne by było uzyskanie stosownego zezwolenia. Do wiatrówek jednak koniecznie zakupić musimy odpowiednią amunicję. Jest nią ołowiany lub aluminiowy śrut, o odpowiedniej średnicy. Najczęściej w Polsce spotyka się broń pneumatyczną, której lufa ma kaliber 4,5mm. Jednak dostępne są również wiatrówki o nieco większym kalibrze – 5,5mm. Śruty do wiatrówki to pociski przypominające swego rodzaju grzybki z metalu. Z jednej strony posiadają one ostrą wypustkę nadającą śrutowi odpowiedniego opływowego kształtu. Zaś z drugiej strony znajduje się specyficzny kołnierzyk z wyżłobieniem, do którego wtłaczane jest powietrze pod bardzo dużym ciśnieniem. Jest ono generowane dzięki tłokowi.

Śruty do wiatrówki to amunicja, którą najłatwiej nabyć można w sklepach myśliwskich. Cena takich śrutów jest zależna od tego jaki jest producent oraz z jakim kalibrem mamy do czynienia. Śruty do wiatrówki, której lufa ma kaliber 4,5mm kosztują z reguły mniej niż śruty do większych kalibrów. W sklepach dostępne są również śruty okrągłe do wiatrówki krótkiej.