Zagraniczne firmy lub ich przedstawiciele, którzy negocjują z chińskimi biznesmenami import produktów z Chin, będą postrzegani przez tych biznesmenów jako na tym samym poziomie tylko wtedy, gdy będą mówić po chińsku, szanować i podążać za ich unikalnym sposobem prowadzenia interesów oraz mieć silne powiązania z Chinami.

Importerzy powinni wiedzieć, jak robić interesy z Chińczykami

poradnik jak importować z chinTylko ekspert ds. importu, lokalny lub jakakolwiek osoba, którą można określić, jako żywy poradnik jak importować z chin zrozumie, jak radzić sobie z decydentami i będzie w stanie poradzić sobie z problemami związanymi z importowymi transakcjami biznesowymi w Chinach. Najlepszym zespołem byliby lokalni przedstawiciele i zagraniczni goście, których wizyta będzie postrzegana przez chińskich partnerów jako oddanie im honoru oraz dowód ich szczerości i zaangażowania w relacje biznesowe. Chińscy i zagraniczni biznesmeni mają różne systemy biznesowe i etykietę. Zachodni biznesmeni traktują kontrakty jako przypieczętowanie transakcji, wiążące obie strony tego, co zostało uzgodnione. Dla Chińczyków przedstawienie kontraktu na początku negocjacji jest niemile widziane i nigdy nie świadczy o zaangażowaniu. Zobowiązania i zobowiązania oparte są na relacjach, a nie na kartkach papieru. Kontrakty można podpisywać tylko po to, by dopełnić formalności związanych z transakcją lub zadowolić zachodnich partnerów. Ponownie bądź cierpliwy, a na czas transakcja zostanie zapieczętowana i sfinalizowana. Lokalni eksperci znają sztuczki handlowe, które mogą, ale nie muszą, działać z biznesem importowo-eksportowym lub z biznesmenami, z którymi mają do czynienia. nam, którzy mają dogłębną znajomość kultury biznesowej, są w stanie wypracować zawiłości i wiedzieć, czy to, co zostało wynegocjowane i zakontraktowane, jest tym, czego należy się spodziewać i dostarczyć. Uzyskanie fachowej porady będzie opłacalne i zapewni sukces na dłuższą metę. Gdy komunikacja może być problemem z firmami, które nie mają anglojęzycznych pracowników lub tłumaczy, przydatne może być pozyskanie agenta importowo-eksportowego.

Zapewni, że złożone kwestie zostaną zrozumiane, a prośby lub zobowiązania będą jasno przekazywane w obie strony. Aby zapewnić bezpieczeństwo przywozu z Chin, importerzy powinni zapoznać się z normami zgodności bezpieczeństwa na rynku końcowym i przekazać te dokładne specyfikacje producentowi.