Nigdy nie miałam czasu, aby o siebie zadbać. Zaniedbywałam nie tylko urodę i wygląd, ale także zdrowie. Obecnie, chociaż daleko było mi jeszcze do wieku starczego, nie miałam już kilku zębów. W końcu jednak postanowiłam się za siebie wziąć i naprawić ubytki. A w zasadzie nie tyle naprawić, co po prostu wstawić brakujące zęby. W tym celu udałam się do stomatologa, który mógł wykonać odpowiedni zabieg. Od razu wszystkiego się od niego dowiedziałam, żeby wiedzieć, czego mam się spodziewać w związku z leczeniem.

Zalety tytanowych implantów zębowych

implanty zębów w koszalinieMoja przyjaciółka poleciła mi miejsce, gdzie wstawiają najlepsze implanty zębów w Koszalinie. Udałam się do tego stomatologa w pierwszym wolnym, dostępnym terminie. Bez problemu trafiłam do gabinetu, w którym stomatolog od razu wykonał rentgen mojej szczęki i powiedział, jak będzie wyglądało leczenie. Dowiedziałam się od niego, że na jednej wizycie możemy wstawić tylko jednego implanta, dlatego będę musiała pojawić się u niego jeszcze kilka razy. Powiedział mi także na czym polega sam zabieg. Dowiedziałam się, że aby wstawić implant, należy najpierw wkręcić w kość szczękową tytanową śrubę, która zrasta się z kością. Pełni ona funkcję korzenia zęba. Dzięki dobrze osadzonej śrubie implant jest stabilny i można bez problemu gryźć twarde rzeczy, z pewnością nie wypadnie. Następnie na zewnętrzną część śruby zakłada się implant, który jest wcześniej dobierany pod względem odcienia do odcienia pozostały zębów, tak aby nie dało się odróżnić przy samym spojrzeniu, że jest to sztuczny ząb. Stomatolog wyjaśnił mi także, że jest to jedna z najlepszych metod uzupełniania ubytków zębowych. Implanty są trwałe i nie ma potrzeby ich wymiany co kilka lat, tak jak w przypadku sztucznych szczęk, które są coraz rzadziej wybierane przez pacjentów. Implanty zapewniają estetyczny wygląd i przede wszystkim nie są zbyt drogie.

Teraz już byłam przekonana, że powinnam się na nie jak najszybciej zdecydować. Już wkrótce umówiłam się ze stomatologiem na wstawienie pierwszego implantu zęba. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że tak skomplikowane leczenie okaże się całkowicie bezbolesne, a przy tym szybkie. Byłam bardzo pozytywnie zadowolona z uzyskanego efektu. Cieszę się, że w końcu się na nie zdecydowałam.

Kategorie: Ciało