Zarządzanie dużymi powierzchniami hal produkcyjnych i magazynowych wymaga podjęcia działań związanych z racjonalną separacją. Niesie to ze sobą ogromne korzyści sprzyjające wzrostowi w wydajności i jakości pracy. Plusy zastosowania wydzielenia poszczególnych sektorów to także oszczędność energii wydatkowanej na ogrzewanie hal. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zastosowanie znanych już od wielu lat kurtyn przemysłowych z folii PVC lub plandekowych.

Budowa i korzyści zastosowania przegród przemysłowych

kurtyny przemysłoweEkonomiczne kurtyny przemysłowe to najpowszechniej stosowane rozwiązanie do wydzielenia całych działów produkcyjnych czy magazynowych. To również możliwość stworzenia bezpiecznych i przyjaznych stanowisk pracy. Przegrody przemysłowe umożliwiają zapewnienie ochrony cennym liniom przemysłowym oraz pojedynczym urządzeniom. Wykonanie przegród z folii PVC jest technologicznie bardzo proste. Duże znaczenie dla inwestora ma także szybkość montażu nie wymagająca długotrwałych prac. Należy pamiętać, że aby kurtyny przemysłowe spełniały pokładane w nich zadania muszą być zaprojektowane dla konkretnego miejsca. Regułą jest przeprowadzenie przez producenta wizji lokalnej w hali i zapoznanie się z oczekiwaniami inwestora. Należy odpowiednio dobrać grubość folii, szerokości pasów oraz ich długość. Da to możliwość stworzenia odpowiedniej bariery akustycznej i termicznej. Budowa przegród przemysłowych jest stosunkowo prosta i opiera się na właściwie dobranych pasach folii umocowane w stalowych zawiesiach. Pasy folii zachodzą na siebie zakładkami aby tworzyć nieprzepuszczalną barierę. Są one zaokrąglone na krawędziach aby można było bezpiecznie przechodzić bez narażenia się na rozcięcie. Kurtyny wykonane z folii mogą być zawieszane na stałe w miejscach gdzie nie planuje się ruchu pieszego i transportu wewnętrznego. W miejscach ograniczonego transportu umieszcza się kurtyny przesuwne. Innym rodzajem kurtyn przemysłowych są przegrody plandekowe wykonane z laminowanych tkanin o różnej gęstości. Można je umieszczać na stałe lub jako przesuwne na stalowych linach lub rurach.

Właściwie dobrane kurtyny przemysłowe to bardzo dobra bariera chroniąca przed przemieszczaniem się mas zimnego powietrza. To również izolacja akustyczna oraz bardzo skuteczna zapora przed zanieczyszczeniami stałymi, oparami chemicznymi oraz owadami. Pełnię możliwości oraz zastosowań kurtyn przemysłowych poznamy przeglądając strony internetowe producentów.