Rodzimy się z idealnie gładką skórą, która jest sprężysta, jędrna i gładka. Z upływem czasu, na jej powierzchni pojawiają się bruzdy, zmarszczki mimiczne, które później zamieniają się na trwałe albo blizny. Upływającego czasu nie zatrzymamy, ale możemy skutecznie opóźnić pojawienie się na skórze pierwszych zmarszczek. Jest to możliwe dzięki wielu działaniom, które trzeba podjąć jak najwcześniej.

Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?

rekomendowane najlepsze kremy przeciwzmarszczkowePrzede wszystkim w walce ze starzeniem się skóry, kluczową rolę odgrywają geny, których nie zmieniamy, ale jeżeli będzie konsekwentnie dbać o siebie, to można nieco zmniejszyć negatywne zmiany. Ważna jest także dieta, ponieważ nie od dziś wiadomo, że jesteśmy tym co jemy. Jeżeli pijemy za mało wody, to nasza skóra będzie sucha i mało elastyczna. Do codziennego rytuału powinno się włączyć rekomendowane najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe, które będą skutecznie oddziaływały na skórę od zewnątrz. Nasza skóra każdego dnia jest narażona na promienie słoneczne, działanie klimatyzacji czy zanieczyszczenia powietrza. To wszystko skutecznie uszkadza komórki skóry, które stają stają się podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne i szybko się starzeją. Kremy przeciwzmarszczkowe powinny zawierać aktywne składniki, które wnikają w głąb skóry i wzmacniają ją od wewnątrz. W walce ze starzeniem skóry bardzo pomocne są antyoksydanty, które znajdziemy w jedzeniu, ale też nowoczesnych kremach. Ich działaniem jest walka z wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki. Najpopularniejsza z nich jest witamina C, którą bardzo często można spotkać w kremach. Ponieważ sucha skóra sprzyja powstawaniu zmarszczek, to wiele kremów przeciwzmarszczkowych posiada naturalne olejki nawilżające. Najczęściej jest stosowany olejek ze słodkich migdałów. arganowy czy awokado. Im więcej naturalnych składników będzie on zawierał, tym lepiej.

Ceny kremów przeciwzmarszczkowych są mocno różnicowane i zależą przede wszystkim od producenta i składu. Ekologiczne kosmetyki będą najdroższe, gdyż nie uświadczymy w nich żadnego sztucznego składnika. Są bezpieczne i hipoalergiczne, więc mogą z nich korzystać osoby z wrażliwą skórą. Im bardziej naturalny jest krem, tym krótszą ma datę ważności, więc trzeba też na to zwracać uwagę. Najdroższe kremy mogą kosztować nawet kilkaset złotych.