Jeśli chcemy, aby nasze uda były smukłe i szczupłe musimy zadbać o pozbycie się tkanki tłuszczowej z tych obszarów. Obecnie jest wiele metod, które mogą pomóc nam w tym przedsięwzięciu. Bardzo często są to metody, które wymagają od nas udania się na konkretne zabiegi, aczkolwiek czasami możemy własnoręcznie spróbować swoich sił w usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto również zadbać o zdrową dietę, aby efekty był jak najlepsze i widoczne na dłuższy czas.

Metody służące odtłuszczaniu ud

zabiegi wyszczuplające udaNasze uda nie zawsze wyglądają zbyt dobrze, a to wszystko przed odkładającą się w nich tkankę tłuszczową. Dlatego decydujemy się na zabiegi wyszczuplające uda, jednak zanim z nich skorzystamy warto wspomnieć, iż są różne czynniki, które wpływają na ten stan. Przede wszystkim może to być wina genetyki, ale również naszej nieodpowiedniej diety. Dlatego musimy pić dużo wody, spożywać warzywa i owoce oraz unikać produktów tłustych i słonych. Kolejnym sposobem są ćwiczenia, które powinniśmy wykonywać nie tylko ze względu na dobry wygląd, ale również dla zdrowia. Jeśli nasz tłuszcz na udach jest już zbyt skumulowany oznacza to, iż pozostały nam jedynie zabiegi w odpowiednich studiach kosmetycznych. Do wyboru mamy kriolipolizę, która polega na wychłodzeniu tkanki tłuszczowej, aby później przez kolejne tygodnie nasze ciało samodzielnie usuwało obumarłe tkanki. Innym zabiegiem jest karboksyterapia, która równie jest nieinwazyjnym zabiegiem. W tej metodzie pod skórę aplikuje się medyczny dwutlenek węgla, dzięki któremu pobudza się receptory odpowiedzialne za naturalną lipolizę tłuszczy oraz zwiększa się wydajność systemu limfatycznego. Ostatnią metoda jest mezoterapia igłowa, w trakcie które substancje aktywne podaje się punktowo, aby trafiły do podskórnych warstw tłuszczowych. Wszystkie te metody są bardzo ciekawe i popularne.

Pozbycie się niechcianego tłuszczu oraz cellulitu z ud jest bardzo mozolnym zajęciem. Dlatego musimy dbać o odpowiednią dietę oraz nawodnienie organizmu, a także aktywność fizyczną. Ostatecznością powinny być dla nas wszelkiego typu zabiegi, jednak większość z nich jest nieinwazyjna i polega na korzystaniu z zimna bądź medycznego dwutlenku węgla. Warto zapoznać się z różnymi możliwościami i dopytać specjalisty na ten temat.