Roślinę w domu może mieć nawet osoba, która kompletnie się nie na na jej pielęgnacji. Wystarczy, że będzie ją regularnie podlewać. Co prawda będzie ona rosnąć, ale na pewno nie osiągnie maximum swoim możliwości, bo do tego potrzebne jest odpowiednie zasilanie, wzmacnianie i nawożenie na poszczególnych etapach wzrostu.

Kiedy można stosować biostymulator wzrostu roślin?

bezpieczne biostymulatory roślinNa hodowli roślin najlepiej się znają ogrodnicy i sadownicy, którzy mają z nimi do czynienia na co dzień. Ich zamiarem jest wyhodowanie zdrowej, silnej i pięknej rośliny, która wyda bogate plony w postaci kwiatów lub owoców. Aby osiągnąć takie rezultaty, trzeba włożyć sporo pracy w pielęgnacje rośliny. Oczywiście podstawą jest podlewanie i dostarczenie roślinie odpowiedniej ilości światła słonecznego. Ważne jest stosowanie w odpowiednim momencie nawozów, które dostarczają roślinie odpowiednich składników odżywczych. Bardzo popularne są też bezpieczne biostymulatory roślin, która działają jak bomba witaminowa. Są to preparaty produkowane na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych i zwierzęcych, kompostów oraz pożytecznych mikroorganizmów takich jak grzyby czy bakterie. Ich działanie wpływa na wzmocnienie naturalnych procesów zachodzących wewnątrz rośliny, dzięki czemu staje się ona silna i odporna na działanie szkodników oraz różnych chorób. W biostymulatorach przede wszystkim znajdziemy hormony roślinne, aminokwasy, białka czy substancje organiczne, które wielopoziomowo wpływają na roślinę. Przede wszystkim przy regularnym stosowaniu stymulatora zauważymy jej szybszy wzrost, większe liście, które sprawiają, że proces fotosyntezy przebiega jeszcze sprawniej czy mocniejszy system korzeni, który odpowiada za pobieranie z gleby cennych składników odżywczych. Stosowanie biostymulatora powinno się odbywać zgodnie z zaleceniami producenta.

Powszechnie biostymulatory wzrostu roślin są stosowane w ogrodnictwie i sadownictwie, w celu poprawy jakości roślin, ich wzmocnienie i także zapewnienie bogatszych, smaczniejszych i lepszych plonów. W sprzedaży są dostępne stymulatory przeznaczone oddzielnie do roślin ozdobnych, zbóż, roślin owocowych czy warzyw. Wszystkie mają naturalne i bezpieczne składy, które nie szkodzą roślinom ani środowisku, zatem mogą być bez obaw stosowane.