To, że dane urządzenie jest wielofunkcyjne oznacza, że podczas użytkowania można wykonywać na nim więcej niż jedną czynność. Jeżeli zasadę tę odniesiemy do tematyki podsłuchów telefonicznych to wielofunkcyjność będzie oznaczać tutaj wielość posiadanych funkcji, a w wypadku podsłuchów funkcji tych może być rzeczywiście dosyć dużo.

Oprogramowanie podsłuchujące do telefonu

wielofunkcyjny podsłuch do telefonuPodstawowymi funkcjami dostępnymi w aplikacjach zarządzającymi podsłuchami do telefonu są zazwyczaj: możliwość słuchania rozmów „na żywo”, możliwość odsłuchiwania i nagrywania rozmów telefonicznych, a w konsekwencji ich archiwizacja, dostęp do sms-ów, dostęp do korespondencji w najpopularniejszych aplikacjach społecznościowych, automatyczne wysyłanie screenshotów z aplikacji społecznościowych i sms-ów do aplikacji zarządzającej podsłuchem w telefonie. Wielofunkcyjny podsłuch do telefonu powinien oferować wszystkie powyższe funkcje. Są to niezbędne funkcje związane z czynnością podsłuchiwania. Każdy współczesny podsłuch do telefonu, aplikacja dedykowana do zarządzania tym podsłuchem, jest wyposażona w nadajnik gps, dzięki którym będziemy mogli z dokładnością do kilkunastu metrów określić położenia telefonu, a więc prawdopodobnie również i położenie naszego pracownika. Używanie wielofunkcyjnych podsłuchów do telefonu jest niezwykle ważne dla pracodawców ceniących sobie bezpieczeństwo informacji, ochronę danych osobowych, a także pracodawców bojących się nadużywania sprzętu służbowego do spraw prywatnych. Oczywiście tajemnicą Poliszynela jest fakt, że każdy użytkownik sprzętu w jakimś stopniu, mniejszym lub większym, używa go również do celów prywatnych. Sztywne rozgraniczanie ich użyteczności nie ma sensu, natomiast zdarza się że sprzęt służbowy wykorzystywany jest nagminnie do celów prywatnych. Wówczas podsłuch do telefonu będzie bardzo dobrym rozwiązaniem monitorującym te zachowania.

Jako pracodawcy mamy prawne możliwości dbać o swój sprzęt, a także żądać utrzymania konkretnej kultury związanej z bezpieczeństwem informacji, ochroną danych osobowych, sposobem reprezentowania naszej firmy i naszego stanowiska, a więc do monitorowania pracy naszych pracowników. Nie jest to myśl odosobniona w biznesie, a prawo daje nam narzędzia do respektowania naszego prawa wobec osób, któym powierzamy sprzęt służbowy.