Dwa dni temu, wraz z mężem kładliśmy kostkę brukową wokół własnego domu. Byliśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, gdyż zrobiliśmy to sami, nie prosząc o to, żadnych fachowców. Wszyscy nie mogli się nadziwić, że my to robimy sami. Zachwalali wybór ładnej kostki. Okazało się, że też chcą mieć taką samą kostkę brukową co my. Na pewno polecimy im sprzedawcę, u którego dokonywaliśmy zamówienia.

Chodnik z szarej kostki brukowej

kostka brukowa z toruniaNaszym pomysłem było to, aby wyłożyć sobie chodnik szarą kostką. Bardzo lubimy ten kolor i z pewnością ładnie się ona komponuje z elewacją domu. Samo kupno nie było dla nas wielkim problemem. Mąż zajmuje się budowlanką i co nieco wie na temat materiałów budowlanych. Znał dobrych dostawców z kilku miast. Okazało się, że kostka brukowa z torunia sprawdziła się do tego najlepiej. Mieli oni w swojej ofercie wysokiej jakości materiał. Myślimy tez nad tym, by zakupić tam kolorową kostkę brukową, do wyłożenia garażu. Nawiązując do samego wyłożenia chodnika kostką, to nie mieliśmy żadnych trudności. Mąż znając się na budowie, potrafił opanować nasz chodnik. Przygotowaliśmy najpierw grunt pod kostkę. Mianowicie zakupiliśmy piasek, wyłożyliśmy go i wyrównaliśmy. Następnym etapem było właśnie położenie kostki brukowej. Okazało się niestety, że zakupiliśmy za mało materiału i musieliśmy jeszcze dokupić jedną tak zwana lawetę kostki. Po uzupełnieniu braku zajęliśmy się zamiataniem zbędnego piasku, i tak oto nasza robota dobiegła końca. Byliśmy bardzo zmęczeni, ze względu na to, że zajęło nam to cały dzień. Pomimo zmęczenia byliśmy zadowoleni i postanowiliśmy uczcić swoją pracę lampką wina. Musimy pamiętać, aby co jakiś czas zamiatać chodnik, by nie rozrastała się tam trawa, ani żadne chwasty pomiędzy kostkami. Taka sytuacja sprawiałaby nam problem. Wracając do sprzedawcy, u którego kupiliśmy materiał, to miał on jeszcze wiele innych propozycji dla nas na materiały budowlane. Na pewno pomyślimy jeszcze o jakimś zakupie.

Dbanie o wygląd swojej posesji to nie lada wyzwanie. Nie tylko otaczająca zieleń wokół domu ma być ładna, ale też sam chodnik, który go otacza. Nam to zadanie z pewnością się udało. Sąsiedzi nawet poprosili, byśmy wokół ich domu wyłożyli taki sam chodnik, z tej samej kostki brukowej. Myślę, że w przyszłym miesiącu, moglibyśmy zabrać się za robotę i pomóc swoim ulubionym sąsiadom.