Moja firma prężnie się rozwija. Jednym z moich znaków rozpoznawczych jest staranne zabezpieczenie zamówienia i przygotowanie do wysyłki. W tym celu używa się głównie styropianu, folii bąbelkowej czy też folii typu stretch. Tej ostatniej zaczynało nam być potrzebne coraz więcej i zacząłem rozważać kupno maszyny do jej produkcji.

Poszukiwania maszyny produkującej folię stretch

maszyna do produkcji folii stretchZ racji że nie uśmiechało mi się kupować coraz większej ilości gotowej folii typu stretch i byciu naciąganym na marże sklepów. Postanowiłem zainwestować z maszynę, która będzie produkowała tę folię na miejscu. Otworzyłem mojego laptopa i wpisałem do przeglądarki frazę – maszyna do produkcji folii stretch. Zaskoczyło mnie ile jest tego typu maszyn i jak duża jest zakres cenowy od najtańszej po najdroższą. Po głębszym zagłębieniu się w specyfikację produktów z najniższej, średniej i najwyższej półki odrzuciłem tę najtańszą. Uznałem, że jeżeli już potrzebuję dużej ilości takiej folii, a w przyszłości nawet i więcej to na takim sprzęcie nie należy oszczędzać. Pozostały dwie opcję, średnia i wysoka półka cenowa. Zdecydowałem się na tę z średniej półki. Ta najdroższa, może i produkowała więcej takiej folii na godzinę, ale różnica byłą nie wielka, różniły się głównie „bajerami” z których moi pracownicy i tak nie będą korzystać. Więc patrząc z ekonomicznego punktu widzenia wybrałem odpowiedniego wyboru. W przyszłości będzie można dokupić drugą sztukę.

Zamówiona maszyna przyjechała do mojej firmy w zapowiadanym terminie. Bardzo mnie ucieszyło, że przyjechała porządnie zapakowana, bo sam mam bzika na tym punkcie. Maszyna działa bardzo sprawnie i zadziwiająco cicho, a sama folia stretch jest bardzo dobrej jakości. Teraz moja firma może się rozwijać przy zachowaniu wysokiego poziomu dbałości o zabezpieczenie zamówień klientów.