Główne zalety elewacji wentylowanych można podzielić na dwie: estetyczne i techniczne. Korzyści techniczne: Istnieje wiele znaczących zalet elewacji wentylowanych, w odniesieniu do elewacji murowanych. Po pierwsze, ponieważ ten rodzaj konstrukcji jest warstwowy, można ocenić korzyści płynące z różnych warstw, aby uzyskać korzyści z całego systemu. 

Elewacje wentylowane składają się z kilku warstw

optymalne elewacje hplKontrola termiczna: Druga i trzecia warstwa wpływają na kontrolę termiczną. Główną funkcją komory powietrznej jest zachowanie równowagi między temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną. Temperatura zewnętrzna na pewno wzrośnie, ponieważ bezpośrednio na panele elewacyjne padają promienie słoneczne. Wraz ze wzrostem temperatury następuje ruch do góry gorącego powietrza zawartego w komorze. Powoduje to, że świeże i chłodne powietrze z zewnątrz dostaje się przez dolną część elewacji lub otwarte spoiny między panelami, próbując utrzymać równowagę temperatur. Zjawisko to nie występuje zimą, gdyż chłodne powietrze z zewnątrz wpadając do komory powietrznej chłodzi ją, w wyniku czego dochodzi do schłodzenia pierwszej warstwy ścian obudowy. Tego chłodzenia można uniknąć, stosując drugą warstwę zapewniającą izolację termiczną. Należy go przymocować bezpośrednio do pierwszej warstwy, aby zapobiec kontaktowi zimnego powietrza zewnętrznego ze ścianami obudowy. Należy zrozumieć, że to dzięki drugiej warstwie pierwsza warstwa pełni funkcję akumulatora ciepła wewnętrznego w okresie zimowym, a latem zapobiega utracie chłodnego powietrza wewnętrznego przez elewację. Dzięki wentylowanym elewacjom, w zależności od szklanej powierzchni, można zaoszczędzić od dwudziestu do trzydziestu procent energii. Izolacja akustyczna – aby zapewnić integralną izolację akustyczną, musimy zapewnić warstwę akustyczną na drugiej warstwie, którą należy liczyć od strony wewnętrznej, czyli między zamkniętą przestrzenią utworzoną przez ściany a izolacją termiczną. Takie optymalne elewacje hpl koniecznie muszą być całkowicie przymocowana do ścian tworzących obudowę, umożliwiając jej pochłanianie drgań w wyniku nadmiernego hałasu zewnętrznego. Hydroizolacja – Hydroizolacja jest na ogół nieodłączną cechą każdej izolacji akustycznej lub termicznej. Poziom bezpieczeństwa można zwiększyć, stosując inną wodoszczelną izolację. 

Generalnie jest to konieczne, gdy na zewnętrznych ścianach obudowy nie jest zapewniona izolacja termiczna, lecz jest ona umieszczona wewnątrz nich. W takich okolicznościach warstwę wodoodpornej farby nakłada się zwykle za pomocą wałków. Jednak ważne jest, aby sprawdzić specyfikację i postępować zgodnie z instrukcjami producenta, ponieważ pożądane jest, aby pozostała oddychająca od wewnątrz, aby zapobiec kondensacji. 

Kategorie: Dom i remont