Prace wykonywane na dużych wysokościach lub te związane z dźwiganiem mogą stanowić spore zagrożenie dla zdrowia wykonującego je pracownika. Z tego też względu przy tego typu pracach wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny, takie jak stoły nożycowe. Umożliwiają one podniesienie bardzo ciężkiego towaru czy maszyny na daną wysokość, bez konieczności używania siły mięśni.

Wskazania do stosowania podnośników hydraulicznych

wydajny podnośnik hydrauliczny nożycowySprawna praca warsztatów samochodowych, zakładów lakierniczych czy też hal przeładunkowych, nie byłaby możliwa bez różnego rodzaju podnośników. Maszyny te umożliwiają bowiem proste uniesienie ciężkiego towaru czy maszyny na żądana wysokość, bez konieczności używania siły mięśni. Dzięki temu możliwe jest znaczne odciążenie pracowników od tych najbardziej obciążających ich zdrowie zadań. Obecnie największą popularnością cieszą się stoły nożycowe, takie jak wydajny podnośnik hydrauliczny nożycowy. Główną przyczyną popularności tej maszyny jest bardzo przemyślana i praktyczna konstrukcja. Jest ona oparta o tak zwany mechanizm nożycowy, który jest w stanie znacznie lepiej rozłożyć obciążenia powstałe podczas podnoszenia i utrzymywania bardzo ciężkiego towaru czy też maszyny. Z tego też względu stoły nożycowe są w stanie znosić znacznie większe obciążenia, niż ich odpowiedniki bez tego typu mechanizmu, bez żadnego ryzyka zerwania się platformy roboczej pod wpływem oddziaływania zbyt dużego ciężaru. W warsztatach samochodowych tego typu podnośniki montuje się często we wnęce w podłodze. Umożliwia to wjechanie samochodem na podnośnik bez kompletnego angażowania siły mięśni, a sama naprawa przebiega dzięki temu znacznie szybciej. Podnośniki nożycowe nie mogłyby jednak działać tak sprawie bez napędu hydraulicznego. To właśnie on jest odpowiedzialny za ruchy tego podnośnika także za to, że jest on w stanie utrzymywać nawet bardzo ciężki samochód w pozycji koniecznej do wykonania naprawy od strony podwozia, lakierowania samochodu czy tez wymiany koła.

Coraz większa popularnością cieszą się obecnie stoły nożycowe, wykorzystywane szczególnie często w branży motoryzacyjnej. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie samochodu na wysokości koniecznej do wykonania jego naprawy czy też renowacji. Za skuteczność stołów nożycowych odpowiada układ hydrauliczny i praktyczny mechanizm nożycowy.