Kuchnia jest pomieszczenie, które jest niezbędne w każdym domu. Możemy ją urządzić na wiele sposobów, ale jest kilka elementów, które muszą się znaleźć w każdej kuchni, bez względu na jej wielkość. Na pewno musi mieć zlew i blat kuchenny.

Jaki powinien być zlewozmywak?

zlewozmywak stalowyBez względu czy mamy w kuchni  zmywarkę czy też nie, zlew jest konieczny. Myjemy w nim ręce przed i po przygotowaniu posiłków, płuczemy produkty spożywcze czy myjmy naczynia, zatem jest niezastąpiony. W sprzedaży znajdziemy ich wiele rodzajów, zatem nie powinniśmy mieć problemu z jego dopasowaniem. Przede wszystkim zlew może być jednokomorowy lub dwukomorowy oraz montowany w blacie kuchennym, na jego powierzchni albo wolnostojący. Zlewozmywak stalowy jest jednym z najtańszych modeli, ponieważ materiał z jakiego jest wykonany nie wymaga czasochłonnej ani kosztownej obróbki. W obecnych czasach stosowana jest w produkcji zlewozmywaków technologia, która zapewnia doskonałą odporność na działanie kwasów, wilgoci czy przeróżnych detergentów. Dzięki gładkiej powierzchni można szybko i łatwo wyczyścić  zlew i zachować go w dobrym stanie. Dostępne są zlewy stalowe jedno i dwukomorowe w kształcie koła, kwadratu i prostokąta o kilku głębokościach. Jeżeli nie mamy w kuchni miejsca na odłożenie umytych naczyń, to warto wybrać zlewozmywak z ociekaczem po jednej stronie komory. Do kompletu wystarczy jedynie dokupić  baterię i można przystąpić do montażu zlewu. Poza stalowymi modelami w sprzedaży znajdziemy także granitowe, kamienne czy z tworzywa sztucznego.

Przeważnie zlewozmywak kupujemy w monecie urządzania kuchni i korzystamy z niego przez wiele lat, dlatego warto dokładnie przemyśleć jego zakup, aby przez długi czas móc się cieszyć jego eleganckim wyglądem. Najtańsze zlewy kupimy już za niecałe 200 zł.